Sjezd SP v Bormiu vyhrál stejně jako loni domácí lyžař Paris

28. 12. 2018 13:33
Italský lyžař Dominik Paris vyhrál stejně jako loni sjezd Světového poháru v Bormiu a připsal si jubilejní desáté vítězství v kariéře. Úspěch domácích barev na sjezdovce Stelvio podtrhl druhým místem Christof Innerhofer.
Dominik Paris na SP v Bormiu.
Dominik Paris na SP v Bormiu. | Foto: ČTK

Devětadvacetiletý Paris slavil výhru v SP po roce právě od svého předchozího triumfu v Bormiu. Reprezentačního kolegu Innerhofera porazil poměrně jednoznačně o 36 setin sekundy.

Třetí dojel s odstupem 52 setin úřadující mistr světa Beat Feuz ze Švýcarska a osamostatnil se v čele hodnocení disciplíny.

"Je to taktická sjezdovka. Je tam hodně míst, kde se dá ztratit ideální stopa. Musíte si prostě věřit," uvedl Paris, jenž sjezd v Bormiu vyhrál poprvé v roce 2012.

Na zledovatělém Stelviu měl dnes těžkou nehodu Slovinec Klemen Kosi. Sedmadvacetiletý lyžař upadl krátce před cílem a skončil v ochranné síti, z trati ho po krátkém ošetření odtransportoval vrtulník. Při karambolu utrpěl zlomeninu nosu a zubu, ale neztratil vědomí.

SP v sjezdovém lyžování v Bormiu (Itálie):

Muži - sjezd: 1. Paris 1:55,21, 2. Innerhofer (oba It.) -0,36, 3. Feuz (Švýc.) -0,52, 4. Bennett (USA) -0,67, 5. Kriechmayr (Rak.) -0,96, 6. Bailet (Fr.) -1,02, 7. Mayer (Rak.) -1,17, 8. Clarey (Fr.) -1,39, 9. Kilde (Nor.) -1,46, 10. Thomsen (Kan.) -1,61.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 9 závodů): 1. Feuz 260, 2. Franz (Rak.) 222, 3. Paris 196, 4. Innerhofer 181, 5. Kilde 155, 6. Bennett 151.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 41 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 620, 2. Franz 363, 3. Svindal 355, 4. Kristoffersen (oba Nor.) 352, 5. Kilde 332, 6. Meillard (Švýc.) 321.