Loučení s bronzem a po boku legendy. To byl poslední závod lyžařské krásky Vonnové

Na poslední závod Lindsey Vonnové se do Aare přišel podívat také legendární Švéd Ingemar Stenmark.
Lindsey Vonnová zapózovala s velkými medailemi, které během kariéry získala. Dnes přibyla definitivně poslední. Bronzová ze sjezdu na MS.
Vonnová v Aare usilovala o svůj třetí titul mistryně světa.
Na trať vyrazila hned jako třetí. "Byla jsem trochu nervózní. Vlastně asi nejvíc v celém mém životě. Přitom zkrotit nervy, s tím jsem nikdy neměla problém," prozradila po závodě.
Vyšla jí především spodní pasáž trati. "Strašně moc jsem dnes chtěla dojet dobře," prohlásila.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 2. 2019 15:28
Prohlédněte si nejlepší fotografie ze sjezdu žen na MS 2019 v Aare, v němž se s kariérou rozloučila populární americká lyžařka Lindsey Vonnová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy