Loučení s bronzem a po boku legendy. To byl poslední závod lyžařské krásky Vonnové

Na poslední závod Lindsey Vonnové se do Aare přišel podívat také legendární Švéd Ingemar Stenmark.
Lindsey Vonnová zapózovala s velkými medailemi, které během kariéry získala. Dnes přibyla definitivně poslední. Bronzová ze sjezdu na MS.
Vonnová v Aare usilovala o svůj třetí titul mistryně světa.
Na trať vyrazila hned jako třetí. "Byla jsem trochu nervózní. Vlastně asi nejvíc v celém mém životě. Přitom zkrotit nervy, s tím jsem nikdy neměla problém," prozradila po závodě.
Vyšla jí především spodní pasáž trati. "Strašně moc jsem dnes chtěla dojet dobře," prohlásila.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 2. 2019 15:28
Prohlédněte si nejlepší fotografie ze sjezdu žen na MS 2019 v Aare, v němž se s kariérou rozloučila populární americká lyžařka Lindsey Vonnová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy