Loučení s bronzem a po boku legendy. To byl poslední závod lyžařské krásky Vonnové

Na poslední závod Lindsey Vonnové se do Aare přišel podívat také legendární Švéd Ingemar Stenmark.
Lindsey Vonnová zapózovala s velkými medailemi, které během kariéry získala. Dnes přibyla definitivně poslední. Bronzová ze sjezdu na MS.
Vonnová v Aare usilovala o svůj třetí titul mistryně světa.
Na trať vyrazila hned jako třetí. "Byla jsem trochu nervózní. Vlastně asi nejvíc v celém mém životě. Přitom zkrotit nervy, s tím jsem nikdy neměla problém," prozradila po závodě.
Vyšla jí především spodní pasáž trati. "Strašně moc jsem dnes chtěla dojet dobře," prohlásila.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 2. 2019 15:28
Prohlédněte si nejlepší fotografie ze sjezdu žen na MS 2019 v Aare, v němž se s kariérou rozloučila populární americká lyžařka Lindsey Vonnová.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pondělní ráno bylo v Česku mrazivé, místy i pod minus 20 stupňů

Teploty v Česku v pondělí nad ránem klesly místy pod minus 20 stupňů Celsia, především na severovýchodě země. Největší mráz byl kolem 05:30 v Orlickém Záhoří na Rychnovsku, kde meteorologové naměřili minus 26,2 stupně. Vyplývá to z průběžných údajů zveřejněných na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na některých místech teploty ještě klesají, definitivní údaje o ranních minimech proto budou známy až dopoledne.

Teploty klesaly hluboko pod bod mrazu hlavně v místech, kde se v noci na delší dobu vyjasnilo. Kromě Orlického Záhoří bylo dnes nad ránem velmi chladno také v Hošťálkové na Vsetínsku. Teplota tam klesla na minus 24,3 stupně Celsia. O půl stupně tepleji bylo v Rýmařově na Bruntálsku. Pod minus 22 stupňů se teplota dostala například v Opavě.

Po mrazivém víkendu se v Česku na začátku nového týdne oteplí. Už dnes se teploty dostanou nad nulu na jihozápadě Čech. Od středy pak bude nad nulou i na horách a v nížinách může být uprostřed týdne místy i kolem pěti stupňů nad nulou. Ke konci týdne se sice na horách opět ochladí, v nížinách ale zůstanou nejvyšší denní teploty kolem dvou stupňů, uvádí ČHMÚ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy