Silný kašel Ledeckou do dalších závodů nepustil. Před olympiádou nechce nic riskovat

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 1. 2018 11:32
Ester Ledecká vynechala další nedělní závod paralelního obřího slalomu ve slovinské Rogle kvůli nemoci.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Rogla (Slovinsko) - Po zlaté medaili přišla nucená pauza. Česká reprezentantka Ester Ledecká nenastoupila do kvalifikace dnešního závodu snowboardového Světového poháru v obřím slalomu ve slovinském středisku Rogla. Na sobotní vítězství nemůže navázat kvůli nastupující chřipce.

"Celou noc měla silný kašel, ráno se probrala s nějakou lehkou chřipkou. Asi by to zvládla odjet, ale vzhledem k dalšímu programu a aby se to na ní nějak víc nepodepsalo, rozhodla se dnes nestartovat," řekl českým novinářům manažer Ledecké Viktor Valta.

Dvaadvacetiletá česká reprezentantka v sobotu v Rogle vyhrála i čtvrtý obří slalom v tomto ročníku. V olympijské disciplíně ještě v sezoně nenašla přemožitelku a je největší favoritkou blížících se olympijských her. Úřadující mistryně světa zvítězila v SP potřinácté v kariéře a v Rogle už počtvrté. Další triumf ale v neděli nepřidá.

"Je to škoda, dnes je v Rogle nádherně, moc chtěla jet, ale začala se cítit opravdu zle, tak jsme se rozhodli raději šetřit energii, protože je před ní ještě hodně závodů," vysvětlil rozhodnutí také americký trenér Ledecké Justin Reiter.

Sám ale přiznal, že přesvědčit ji, aby raději nezávodila, je náročné. "Ester by ráda jela za každých okolností, ale zdraví musíme respektovat, je těžké být profesionální snowboardistkou i profesionální lyžařkou, ona to jako jediná na světě zvládá obojí. Já budu mít raději zdravého závodníka než nemocnou šampionku," říká Reiter.

Ledecká si ale od závodění odpočine jen necelý týden. "Nyní se přesouvá do bulharského Banska, kde by měla příští víkend jet další dva obří slalomy na snowboardu," dodal Valta. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy