Shiffrinová vyhrála v Courchevelu i paralelní slalom

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 12. 2017 19:52
Vítězkou paralelního slalomu na Světovém poháru ve Francii se stala Američanka Mikaela Shiffrinová. Stalo se tomu den poté, co zvítězila v obřím slalomu.
Mikaela Shiffrinová
Mikaela Shiffrinová | Foto: Reuters

Courchevel - Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála ve francouzském Courchevelu den po obřím slalomu také paralelní slalom. Úřadující celková vítězka Světového poháru porazila ve finále o čtyři setiny sekundy Slovenku Petru Vlhovou.

Olympijská vítězka a mistryně světa ve slalomu Shiffrinová vyhrála už odpolední kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani ve večerních vyřazovacích jízdách pod umělým osvětlením. Dvaadvacetiletá Američanka si tak připsala čtvrté vítězství v sezoně a 35. v kariéře. Průběžné vedení v SP díky tomu zvýšila už na 291 bodů.

"Finále proti Petře bylo opravdu napínavé, musela jsem jet jako blázen. Letos se docela přetahujeme," řekla Shiffrinová o slovenské rivalce, jež ji porazila v listopadu v prvním slalomu sezony v Levi.

Třetí místo v posledním pohárovém závodu před Vánoci obsadila Italka Irene Curtoniová, která v malém finále porazila Norku Maren Skjöldovou.

Vyřazovací boje se obešly bez českých lyžařek. Nejlepší z nich Martina Dubovská obsadila v kvalifikaci 43. místo a mezi dvaatřicítku účastnic se o 26 setin sekundy nedostala. Gabriela Capová jízdu nedokončila a Kateřina Pauláthová po úterním návratu na soutěžní svahy po operaci kolene do závodu nenastoupila.

Světový pohár lyžařek pokračuje 28. prosince obřím slalomem v rakouském Lienzu.

SP v sjezdovém lyžování v Courchevelu (Francie):

Ženy - paralelní slalom: 1. Shiffrinová (USA), 2. Vlhová (SR), 3. Curtoniová (It.), 4. Skjöldová (Nor.), 5. Haaserová (Rak.) a Holdenerová (Švýc.), 7. Truppeová (Rak.), 8. Feierabendová (Švýc.), 9. Geigerová (Něm.), 10. Hansdotterová (Švéd.), …v kvalifikaci 43. Dubovská, Capová (obě ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Shiffrinová 280, 2. Vlhová 260, 3. Hansdotterová 121, 4. Holdenerová 105, 5. Feierabendová 97, 6. Curtoniová 82, …42. Dubovská 2.

Průběžné pořadí SP (po 12 závodech): 1. Shiffrinová 721, 2. Rebensburgová (Něm.) 430, 3. Weiratherová (Licht.) 374, 4. Vlhová 304, 5. Gisinová (Švýc.) 303, 6. Worleyová (Fr.) 286, …39. Ledecká (ČR) 56, 103. Dubovská 2.

 

Právě se děje

Další zprávy