Shiffrinová vyhrála městský slalom ve Stockholmu a zajistila si slalomářský glóbus

Aktualizováno 19. 2. 2019 21:14
Mikaela Shiffrinová má po triumfu v paralelním slalomu ve Stockholmu jistý malý křišťálový glóbus, královnou slalomu ve Světovém poháru je americká lyžařka již pošesté.
Mikaela Shiffrinová zvítězila v paralelním slalomu ve Stockholmu.
Mikaela Shiffrinová zvítězila v paralelním slalomu ve Stockholmu. | Foto: Reuters

Úřadující mistryně světa navíc čtrnáctým vítězstvím v sezoně vyrovnala rekord a celkově v kariéře vybojovala v seriálu zlato už po sedmapadesáté.

Třiadvacetiletá Američanka v sobotu ve švédském Aare počtvrté v řadě vyhrála slalomový závod na mistrovství světa a dnes s předstihem rozhodla souboj o glóbus podobně jako Rakušan Marcel Hirscher. Křišťálových glóbů vlastní Shiffrinová zatím osm a třetí velký za celkové prvenství v SP má na dosah. Američanka může glóbus získat ve Špindlerově Mlýně.

Shiffrinová ve dvoukolových soubojích vyřadila všechny čtyři soupeřky. Ve finále i Němku Christinu Geigerovou, připsala si 57. vítězství ve Světovém poháru a již 14. v sezoně, čímž vyrovnala rekord Vreni Schneiderové ze sezony 1988/89. V každé jízdě jsem byla dobrá, ale ne nejrychlejší. Ale jezdila jsem vyrovnaně a dnes večer to stačilo. Byla to zábava," řekla Američanka, která se stále potýká s nachlazením.

Po dalším triumfu oznámila, že vynechá víkendové závody v Crans Montaně i další týden v Soči. Na svahy se vrátí ve Špindlerově Mlýně, kde jsou 8. a 9. března na programu obřím slalom a slalom. V českém středisku v březnu 2011 debutovala v 15 letech ve Světovém poháru; v obřím slalomu nepostoupila do 2. kola a stejně dopadla i o den později ve slalomu.

Slovenská rivalka Shiffrinové Petra Vlhová rovněž po chybě na skoku skončila ve čtvrtfinále.

SP v sjezdovém lyžování ve Stockholmu - paralelní slalom:

Ženy: 1. Shiffrinová (USA), 2. Geigerová (Něm.), 3. Swennová Larssonová, 4. Hansdotterová (obě Švéd.), 5. Truppeová (Rak.), 6. St-Germainová (Kan.), 7. Holdenerová (Švýc.), 8. Vlhová (SR).

Průběžné pořadí slalomu (po 10 z 12 závodů): 1. Shiffrinová 960, 2. Vlhová 757, 3. Holdenerová 521, 4. Hansdotterová 398, 5. Swennová Larssonová 396, 6. Liensbergerová (Rak.) 314, …48. Capová (ČR) 17.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1794, 2. Vlhová 1075, 3. Holdenerová 783, 4. Schmidhoferová (Rak.) 617, 5. Mowinckelová (Nor.) 607, 6. Hansdotterová 547, …46. Ledecká (ČR) 129, 100. Capová 17.