Sdruženáři Portyk a Dvořák bodovali, skokanům odvál lety na Kulmu vítr

14. 1. 2018 15:57
Tomáš Portyk skončil ve Val di Fiemme šestnáctý, Miroslav Dvořák bral dvaadvacáté místo.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Val di Fiemme - Sdruženář Tomáš Portyk obsadil 16. místo na Světovém poháru ve Val di Fiemme, bodoval i dvaadvacátý Miroslav Dvořák. Třetí český reprezentant Ondřej Pažout do běhu nenastoupil. Pro první vítězství v sezoně si doběhl lídr seriálu Nor Jan Schmidt.

Portyk skončil v pátek ve Val di Fiemme dvacátý a o den později vynechal závod dvojic kvůli lehkému nachlazení. Dnes byl po skoku sedmnáctý a v cíli desetikilometrového běhu ho od elitní desítky dělilo půl minuty. Šestnáctá příčka je pro něj nicméně druhým nejlepším výsledkem v olympijské sezoně.

Dvořák v běhu vylepšil 30. místo z můstku v Predazzu a zaznamenal sezonní maximum.

Kvůli silnému větru byl zrušen dnešní druhý závod Světového poháru v letech na lyžích v rakouském Bad Mitterndorfu. V sobotním prvním závodu na mamutím můstku na Kulmu se Čestmír Kožíšek postaral 13. místem o nejlepší český výsledek v olympijské sezoně.

Špatné podmínky dnes nejprve neumožnily letcům absolvovat dopolední kvalifikaci a jury rozhodla, že všech 57 skokanů pustí do závodu. Začátek byl poté dvakrát odložen a následně ředitel závodů FIS Walter Hofer rozhodl o zrušení závodu.

Na Kulmu skokani absolvovali generálku na mistrovství světa v letech v Oberstdorfu, jehož program začíná ve čtvrtek.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

1. Schmid (Nor.) 26:19,9, 2. Klapfer (Rak.) -8,0, 3. Riessle -8,3, 4. Rydzek (oba Něm.) -8,6, 5. Hirvonen (Fin.) -8,9, 6. Graabak (Nor.) -8,9, 7. A. Watabe (Jap.) -9,1, 8. Geiger (Něm.) -9,3, 9. Riiber (Nor.) -12,5, 10. Seidl (Rak.) -27,7, …16. Portyk -58,3, 22. Dvořák -1:33,6, Pažout (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. Schmid 483, 2. Rydzek 407, 3. A. Watabe 365, 4. Graabak 364, 5. Andersen (Nor.) 341, 6. Hirvonen 330, …26. Portyk 66, 39. Dvořák 16.