Sdruženář Watabe vyhrál v Oslu a dál vede SP, Portyk až ve čtvrté desítce

10. 3. 2018 14:39
Čeští sdruženáři v Oslu na body nedosáhli. Tomáš Portyk skončil až na 35. pozici.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Oslo - Závod Světového poháru v severské kombinaci v Oslu vyhrál Japonec Akito Watabe a zvýšil vedení v průběžném pořadí seriálu. Čeští sdruženáři na body nedosáhli, nejlepší z tria byl Tomáš Portyk na 35. pozici.

Watabe zvítězil na Holmenkollenu téměř na den přesně po roce. Na šestý triumf v sezoně zadělal devětadvacetiletý Japonec druhým místem ve skokanské části a po desetikilometrovém běhu porazil o 15,5 sekundy Němce Fabiana Riessleho. Třetí byl Rakušan Mario Seidl.

Před závěrečnými šesti závody sezony má Watabe v čele pořadí náskok 101 bodů na Nora Jana Schmida, jenž dnes v domácím prostředí doběhl čtvrtý.

Čeští reprezentanti ztratili šanci na kvalitní umístění už na můstku, kde byl nejlepší Portyk třicátý. V běhu se čerstvý mistr republiky ještě o pět míst propadl. Jan Vytrval obsadil 39. pozici, čtyři místa za ním byl Lukáš Daněk.

Světový pohár pokračuje v úterý v Trondheimu.

SP v severské kombinaci v Oslu:

1. A. Watabe (Jap.) 25:19,0, 2. Riessle (Něm.) -15,5, 3. Seidl (Rak.) -20,3, 4. Schmid -20,4, 5. Riiber (oba Nor.) -25,6, 6. Faisst (Něm.) -29,6, 7. Rehrl (Rak.) -34,0, 8. Rydzek (Něm.) -39,3, 9. Hirvonen (Fin.) -39,9, 10. Frenzel (Něm.) -44,7, …35. Portyk -3:27,5, 39. Vytrval -3:45,5, 43. Daněk (všichni ČR) -4:03,3.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 23 závodů): 1. A. Watabe 1050, 2. Schmid 949, 3. Rydzek 632, 4. Riessle 631, 5. Graabak 603, 6. Andersen (oba Nor.) 508, …24. Portyk 164, 51. Dvořák (ČR) 18.