Sdruženář Rydzek vyhrál v Pchjongčchangu a dostal se do čela SP

4. 2. 2017 13:16
Německý sdruženář Johannes Rydzek vyhrál závod Světového poháru v Pchjongčchangu a dostal se do vedení v seriálu před krajana Erica Frenzela. Po skokanské části byl Rydzek druhý za Rakušanem Mariem Seidlem, v běžecké části jej ale dostihl a v posledním kole nasadil k úspěšnému trháku. Seidl udržel životní druhou příčku, třetí Němec Fabian Riessle ve finiši porazil Frenzela. Pětadvacetiletý Rydzek ovládl v sezoně už sedmý závod, kromě toho byl ještě pětkrát druhý a dvakrát třetí. V čele průběžného pořadí má dvojnásobný mistr světa před Frenzelem náskok 16 bodů, ve Světovém poháru se z vítězství radoval celkem potřinácté. Čeští reprezentanti v Koreji nestartovali.
Johannes Rydzek.
Johannes Rydzek. | Foto: Reuters

SP v severské kombinaci v Pchjongčchangu (Korea):

1. Rydzek (Něm.) 25:12,9, 2. Seidl (Rak.) -20,0, 3. Riessle -38,3, 4. Frenzel (oba Něm.) -38,8, 5. Schmid (Nor.) -40,7, 6. Faisst (Něm.) -44,0, 7. Hug (Švýc.) -52,9, 8. J. Watabe (Jap.) -55,2, 9. Rehrl (Rak.) -1:07,5, 10. A. Watabe (Jap.) -1:22,8.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 22 závodů): 1. Rydzek 1290, 2. Frenzel 1274, 3. Riessle 899, 4. A. Watabe 614, 5. Kircheisen (Něm.) 540, 6. Seidl 526, ...36. Dvořák 82, 37. Portyk 81, 54. Pažout (všichni ČR) 4.