Sdruženář Portyk neudržel sedmé místo po skoku, propadl se až do třetí desítky. Vyhrál Nor Schmid

20. 1. 2018 17:02
Českému reprezentantovi v severské kombinaci nevyšla při závodech Světového poháru v Chaux-Neuve běžecká část, skončil na 24. místě.
Tomáš Portyk před sezonou 2017-18
Tomáš Portyk před sezonou 2017-18 | Foto: Milan Kammermayer

Chaux-Neuve - Norský sdruženář Jan Schmid vyhrál závod Světového poháru v Chaux-Neuve a upevnil si vedení v průběžném pořadí. Český reprezentant Tomáš Portyk, jenž byl po skokanské části sedmý, doběhl na 24. místě. Za vítězem zaostal o 2:06,7 minuty.

Schmid vybíhal na desetikilometrovou trať ze čtvrtého místa a nejlepšího skokana ve startovním poli Akita Watabeho porazil o 1,4 sekundy. Japonec, jenž měl na startu náskok 22 sekund na nejbližšího soupeře, uhájil stupně vítězů potřetí v sezoně. Třetí skončil Fin Ilkka Herola.

Podruhé v sezoně se neprosadili na pódium v minulém ročníku suverénní němečtí reprezentanti. Nejlepším z nich byl na šestém místě Fabian Riessle, bronzový medailista z olympijských her v Soči.

SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie):

1. Schmid (Nor.) 23:59,7, 2. A. Watabe (Jap.) -1,4, 3. Herola (Fin.) -21,5, 4. Klapfer (Rak.) -21,8, 5. Graabak (Nor.) -55,6, 6. Riessle (Něm.) -56,3, 7. Rehrl (Rak.) -1:00,5, 8. Rydzek (Něm.) -1:02,6, 9. Braud (Fr.) -1:04,3, 10. Frenzel (Něm.) -1:07,1, …24. Portyk (ČR) -2:06,7.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 22 závodů): 1. Schmid 583, 2. A. Watabe 445, 3. Rydzek 439, 4. Graabak 409, 5. Riessle 357, 6. Andersen (Nor.) 356, …26. Portyk 73, 42. Dvořák (ČR) 16.