"Jezdit čtyřicátý je ztracený čas." Sdruženář Dvořák ukončil kariéru

ČTK ČTK
16. 3. 2019 19:28
Sdruženář Miroslav Dvořák ukončil ve dvaatřiceti letech kariéru. Především výborný běžec se během třinácti let ve Světovém poháru čtyřikrát dostal v individuálních závodech na stupně vítězů, vždy skončil třetí. Jeho olympijským maximem bylo jedenácté místo z her v Soči z roku 2014.
Miroslav Dvořák v závodě sdruženém na ZOH 2018
Miroslav Dvořák v závodě sdruženém na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

"No jo. Nedělám si srandu. Je to hotový. Bohužel. Bohudík," řekl Dvořák v rozhovoru ČTK na otázku, zdali je pravdivé jeho oznámení o konci kariéry, které zveřejnil na sociálních sítích se sérií vzpomínkových fotek. "Jezdit čtyřicátý a nevejít se v pětičlenném týmu do čtyřčlenné nominace je ztracený čas," konstatoval.

Dvořák zvažoval konec už po minulé sezoně, ale ještě se rozhodl pokračovat. V přípravě měl ale opět zdravotní komplikace. "Pořád jsem se snažil, ale manko bylo moc velké," podotkl a jeho slova doložil fakt, že na únorovém mistrovství světa v Seefeldu nedostal ani jednou šanci. "Už budu energii směřovat jinam," rozhodl se.

Závodník liberecké Dukly byl ve Světovém poháru třetí poprvé v Almaty v únoru 2013, pak dvakrát v lednu 2014 v ruském Čajkovském a tentýž rok na začátku další sezony ve finském Kuusamu, kde dva kilometry před cílem vedl. "Říkal jsem si, já snad i vyhraju. To byl můj nejvydařenější závod," hodnotil.

Výhry v závodu Světového poháru se nikdy nedočkal. "Chtěl jsem i placku z mistrovství světa nebo olympiády, ale nic z toho se nepovedlo," lituje, že nenaplnil svá předsevzetí a očekávání. "Trošku mě to štve. Fyzicky jsem na to měl, ale přehnané chtění mě odšouplo jinam, než bych chtěl. Možná jsem nezvládl emoce."

Je si vědom, že i na olympiádě mohl mít lepší umístění než jen zmíněné jedenácté ze Soči. Na mistrovství světa se mu dařilo ještě méně, nejlépe byl šestnáctý. "Velkým soutěžím jsem se s formou vyhýbal. Chtěl jsem vždy vymyslet něco převratného, nechal se unést, že vše změním a nepovedlo se," káral se otevřeně.

Konec kariéry uspíšil také fakt, že v Česku nejsou připravené můstky na trénink skoku. "Letos jsem poprvé nepřejel ceduli Harrachov. Tam jsem začal se severskou kombinací a letos tam nejel, protože můstek nebyl," připomněl Dvořák.

V neděli se chystá s čtyřletým synem Vojtěchem na sjezdovky. "Budu více plnit roli otce," těší se. Dá si chvilku času na odpočinek a bude přemýšlet, co dál. "Nápady mám, ale nic konkrétního. Chtěl bych nějak fungovat a využít zkušenosti."

 

Právě se děje

před 4 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 21 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy