"Jezdit čtyřicátý je ztracený čas." Sdruženář Dvořák ukončil kariéru

ČTK ČTK
16. 3. 2019 19:28
Sdruženář Miroslav Dvořák ukončil ve dvaatřiceti letech kariéru. Především výborný běžec se během třinácti let ve Světovém poháru čtyřikrát dostal v individuálních závodech na stupně vítězů, vždy skončil třetí. Jeho olympijským maximem bylo jedenácté místo z her v Soči z roku 2014.
Miroslav Dvořák v závodě sdruženém na ZOH 2018
Miroslav Dvořák v závodě sdruženém na ZOH 2018 | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

"No jo. Nedělám si srandu. Je to hotový. Bohužel. Bohudík," řekl Dvořák v rozhovoru ČTK na otázku, zdali je pravdivé jeho oznámení o konci kariéry, které zveřejnil na sociálních sítích se sérií vzpomínkových fotek. "Jezdit čtyřicátý a nevejít se v pětičlenném týmu do čtyřčlenné nominace je ztracený čas," konstatoval.

Dvořák zvažoval konec už po minulé sezoně, ale ještě se rozhodl pokračovat. V přípravě měl ale opět zdravotní komplikace. "Pořád jsem se snažil, ale manko bylo moc velké," podotkl a jeho slova doložil fakt, že na únorovém mistrovství světa v Seefeldu nedostal ani jednou šanci. "Už budu energii směřovat jinam," rozhodl se.

Závodník liberecké Dukly byl ve Světovém poháru třetí poprvé v Almaty v únoru 2013, pak dvakrát v lednu 2014 v ruském Čajkovském a tentýž rok na začátku další sezony ve finském Kuusamu, kde dva kilometry před cílem vedl. "Říkal jsem si, já snad i vyhraju. To byl můj nejvydařenější závod," hodnotil.

Výhry v závodu Světového poháru se nikdy nedočkal. "Chtěl jsem i placku z mistrovství světa nebo olympiády, ale nic z toho se nepovedlo," lituje, že nenaplnil svá předsevzetí a očekávání. "Trošku mě to štve. Fyzicky jsem na to měl, ale přehnané chtění mě odšouplo jinam, než bych chtěl. Možná jsem nezvládl emoce."

Je si vědom, že i na olympiádě mohl mít lepší umístění než jen zmíněné jedenácté ze Soči. Na mistrovství světa se mu dařilo ještě méně, nejlépe byl šestnáctý. "Velkým soutěžím jsem se s formou vyhýbal. Chtěl jsem vždy vymyslet něco převratného, nechal se unést, že vše změním a nepovedlo se," káral se otevřeně.

Konec kariéry uspíšil také fakt, že v Česku nejsou připravené můstky na trénink skoku. "Letos jsem poprvé nepřejel ceduli Harrachov. Tam jsem začal se severskou kombinací a letos tam nejel, protože můstek nebyl," připomněl Dvořák.

V neděli se chystá s čtyřletým synem Vojtěchem na sjezdovky. "Budu více plnit roli otce," těší se. Dá si chvilku času na odpočinek a bude přemýšlet, co dál. "Nápady mám, ale nic konkrétního. Chtěl bych nějak fungovat a využít zkušenosti."

 

Právě se děje

před 12 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy