Sdruženář Dvořák byl v Chaux-Neuve šestnáctý, Portyk o tři místa za ním. Dominovali Němci

22. 1. 2017 15:23
Sdruženář Miroslav Dvořák skončil v druhém závodu Světového poháru ve francouzském Chaux-Neuve šestnáctý, Tomáš Portyk tři místa za ním.
Tomáš Dvořák a Miroslav Portyk
Tomáš Dvořák a Miroslav Portyk | Foto: ČTK

Chaux-Neuve - Sdruženář Miroslav Dvořák skončil v druhém závodu Světového poháru ve francouzském Chaux-Neuve šestnáctý, Tomáš Portyk tři místa za ním. Popáté v sezoně obsadili kompletní stupně vítězů Němci, podruhé v ročníku vyhrál Fabian Riessle.

Dvořák s Portykem si v běžecké části prohodili místa ze skoku, v němž se jako již tradičně dařilo více juniorskému mistru světa Portykovi. Devětadvacetiletý Dvořák ztratil na vítěze 29,4 sekundy, jeho o devět let mladší reprezentační kolega o sedm sekund víc.

Němečtí sdruženáři potvrdili svou dosavadní suverenitu a vyhráli i dvanáctý individuální závod v sezoně. Riessle zvítězil o 2,2 sekundy před mistrem světa Johannesem Rydzekem a oplatil mu porážku ze soboty. Třetí místo obsadil olympijský vítěz Eric Frenzel, jenž si udržel těsné vedení v seriálu o 14 bodů před Rydzekem.

Světový pohár v severské kombinaci bude pokračovat příští týden hned trojicí závodů v Seefeldu.

SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie):

1. Riessle 22:44,0, 2. Rydzek -2,2, 3. Frenzel (všichni Něm.) -7,9, 4. Krog (Nor.) -11,1, 5. Gerstgraser (Rak.) -11,8, 6. A. Watabe (Jap.) -12,2, 7. Moan (Nor.) -12,9, 8. Kircheisen (Něm.) -13,2, 9. Gruber (Rak.) -13,5, 10. Gerard (Fr.) -14,2, ...16. Dvořák -29,4, 19. Portyk -36,7.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 1. Frenzel 944, 2. Rydzek 930, 3. Riessle 721, 4. A. Watabe 489, 5. Kircheisen 466, 6. Graabak (Nor.) 356, ...29. Dvořák 82, 34. Portyk 61, 50. Pažout (ČR) 4.