Samkové ubyl další závod, v Montafonu si na pořádání SP netroufají

ČTK ČTK
29. 12. 2020 13:34
Olympijská vítězka Eva Samková a její soupeřky přišly o další závod Světového poháru ve snowboardcrossu. Rakouští pořadatelé zrušili akci v Montafonu, kde měl okleštěný seriál 16. ledna odstartovat. V tradičním středisku se nepojede ani skikros Světového poháru, plánovaný o den dříve.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Jan Kasl/Red Bull Content Pool

V elitním seriálu ve snowboardcrossu zbyly z původních sedmi zastávek jen dvě. První plánovaný závod se má jet 23. ledna v italské Chiese a druhý je na programu 20. března ve švýcarském Veysonnaz. Mezi zrušenými podniky je i závod na Dolní Moravě, kde měl mít Světový pohár premiéru.

Pořadatelé v Montafonu dnes oznámili, že nejsou schopni během lyžařské sezony uspořádat elitní závody ve snowboardcrossu a skikrosu za dodržení pravidel proti šíření koronaviru.

"Absence bezpečnostních plánů v období koronaviru, celková odpovědnost za turistický ruch v regionu a rostoucí mediální tlak během třetího tvrdého lockdownu nakonec rozhodly," uvedl šéf organizačního výboru Peter Marko v prohlášení citovaném agenturou APA.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy