Samková špatně spala a při tréninku upadla. Nakonec ale velký triumf vydupala

ČTK ČTK
20. 3. 2021 18:52
Ziskem křišťálového glóbu předčila Eva Samková svá očekávání před sezonou. Světový pohár snowboardcrossařek ovládla potřetí po dnešním vítězství ve finále sezony ve Veysonnaz.

"Ani nevím, jaký jsem měla očekávání na sezonu, ale tohle předčilo ty nijaký očekávání. Byla to super sezona a děkuju všem, kteří mi pomáhají a podporují mě. Bez nich bych to nezvládla," řekla Samková v nahrávce pro média.

"Evka říká, že to bylo těsné vítězství, ale nebylo, bylo to vítězství úplně kontrolovaný. Ve finále to byla její nejlepší jízda, jak bývá zvykem," řekl trenér kouč Marek Jelínek. "Evka dneska nejlepší na světě, nejlepší v sezoně. Skvělý závěr."

Před rozhodujícím závodem sezony Samková věděla, že ji čeká boj o glóbus s Italkou Michelu Moioliovou, s kterou měly v čele stejně bodů. "Spalo se mi trochu hůř, nespala jsem úplně jako dudek, ale asi jsem se vyspala dobře," pronesla Samková.

Ideálně ale nedopadla jedna tréninková jízda krátce před závodem. "Upadla jsem ve třetí zatáčce, což ale asi bylo dobře, protože jsem si tam pak dávala většího bacha. Dost se tam padalo, byla rozbitější," řekla sedmadvacetiletá závodnice.

Ve čtvrtfinále ale nezaváhala a jasně postoupila z prvního místa. "Rozjížděla jsem se," konstatovala Samková, jež si pak pohlídala i postup ze semifinále.

Do finále vyrazila výborně. "Povedl se mi nejlepší start," pochvalovala si. Využila rychlosti a od první zatáčky až do cíle vedla. "Už jsem jenom dupala a dupala, ani jsem se neohlížela a jenom věděla, že jsou někde za mnou. Jenom jsem se snažila dupat do cíle a naštěstí to vyšlo. Je skvělý, že to takhle dopadlo," radovala se.

Podle Jelínka předváděla Samková výborné výkony. "Určitě jezdí nejlíp, co kdy jezdila," řekl a s výhledem do budoucna dodal: "Před olympijskou sezonou je to dobrý. Startovní čára, když jste vepředu, je vždycky lepší než něco dohánět."

 

Právě se děje

před 23 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).

Další zprávy