Samková se v karanténě bude učit. Se sezonou je spokojená, i když glóbus neobhájila

ČTK ČTK
14. 3. 2020 20:24
Snowboardcrossařka Eva Samková ukončila sezonu čtvrtým místem a čtvrtá byla i v celkové klasifikaci Světového poháru. Úřadující mistryně světa uzavřela zimu dvěma pády ve finálových jízdách, přesto soutěžní rok i po neúspěšné obhajobě křišťálového glóbu zhodnotila pozitivně.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Alexandr Kliment

"Jsem vlastně spokojená. Je dobré, že jsem zdravá a jezdilo se mi skvěle," řekla po finále SP ve Veysonnaz České televizi. "Zazávodila jsem si skvěle, zkusila si nové věci a těším se na příští sezonu."

Olympijská vítězka ze Soči 2014 začala zimu vítězstvím v Montafonu, ale pak se třikrát nedostala do finále. O stupně vítězů jela minulý týden v Sierra Nevadě i v pátek ve Švýcarsku, ale v obou případech bez cizího zavinění ve finále spadla.

"Linka sportovce nemůže být jenom nahoru. Je důležité si projít nějakými takovými chvílemi a závody, aby se člověk znovu ujistil, že má pořád na čem makat, že musí jít do každého závodu naplno, jsou tam ostatní holky a není to vůbec jednoduché," uvedla šestadvacetiletá svěřenkyně kouče Marka Jelínka a doplnila: "Vlastně je dobré, že v uvozovkách tyhle horší sezony vrátí člověka zpátky na zem."

Závod ve Veysonnaz byl jednou z posledních sportovních událostí, které se v současnosti konají. Většina ostatních klání byla kvůli šíření koronaviru zrušena.

Samková po závodech počítala s tím, že skončí v dvoutýdenní karanténě. "Všechny nás to čeká. Budu mít aspoň ideální čas studovat," uvedla studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze, že má jasno o programu. Měla jet točit pokračování dokumentu Alpami nejen za sněhem, ale to se odkládá.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy