Samková opět zazářila. Po zisku olympijského bronzu ovládla závod SP

Aktualizováno 3. 3. 2018 13:13
Samková slaví devátý kariérní triumf v seriálu SP. Tentokrát ovládla závod v La Molině.
Eva Samková na stupních vítězů v La Molině
Eva Samková na stupních vítězů v La Molině | Foto: Czech SBX team

La Molina - Eva Samková vyhrála první závod Světového poháru ve snowboardcrossu po zisku bronzové medaile na olympijských hrách v Pchjongčchangu. V La Molině si připsala devátý triumf v seriálu SP v kariéře.

Olympijská vítězka ze Soči a bronzová z nedávno skončených her v Koreji v sezoně zvítězila podruhé. V lednu nenašla přemožitelku v tureckém Erzurumu.

"Ve všech jízdách jsme jezdily společně a ve finále jsem jela najednou z první klopenky první a čekala jsem, kdy už mě dojedou. Pořád mě nedojížděly, tak jsem ráda, že jsem vyhrála o dost," řekla Samková a dodala: "Jsem velice spokojená a je super, že to po olympošce takhle pokračuje."

Z páteční kvalifikace postoupila Samková z druhého místa. Ve čtvrtfinále si dojela pro bezpečný postup za Nelly Moenneovou Loccozovou z Francie a stejně skončilo i semifinále. "Nechali nás vždycky hrozně vycukat na startu," řekla svěřenkyně Marka Jelínka, proč hůř startovala. V semifinále se ale po povedeném manévru při nájezdu do klopené zatáčky posunula z třetího na druhé místo.

Ve finále Samková naopak odstartovala dobře, na zvlněné části se dostala před soupeřky a s velkým náskokem si dojela pro první místo. "Přes handicap s rameny a menší sílu se jí povedl start. Byla v první zatáčce první a vedení si postupně navyšovala, až s přehledem projela cílovou čáru," řekl trenér Jelínek.

Čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka se díky zisku 1000 bodů posunula na šesté místo v celkovém pořadí, ale už nemá šanci zaútočit na pohárové prvenství. Kvůli zraněnému ramenu a přípravě na olympiádu Samková vynechala šest závodů. Do konce zimy se pojedou ještě dva.

V čele hodnocení disciplíny je olympijská vítězka Michela Moioliová z Itálie, která v skončila v La Molině po pádu ve čtvrtfinále.

Závody SP ve snowboardcrossu v La Molině (Španělsko):

Muži: 1. Hämmerle, 2. Douschan (oba Rak.), 3. Perathoner (It.), …v kvalifikaci 36. Kubičík, 42. Vintr (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Vaultier (Fr.) 6520, 2. Hämmerle 4840, 3. Pullin (Austr.) 4696, …41. Kubičík 491,9, 71. Vintr 45,9, 79. M. Koudelka (ČR) 30,1.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Moenneová Loccozová, 3. Bankesová (obě Fr.).

Průběžné pořadí (po 10 z 12 závodů): 1. Moioliová (It.) 6810, 2. Trespeuchová (Fr.) 5890, 3. Bankesová 5600, …6. Samková 3160, 37. Hopjáková 335, 42. Veselková 175, 51. Louthanová (všechny ČR) 24.