Samková nepojede, závod smíšených dvojic ve snowboardcrossu zrušil silný vítr

10. 2. 2019 11:06
Olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková dnes v německém Feldbergu čekala spolu s Janem Kubičíkem na pokračování Světového poháru marně. Závod smíšených dvojic byl zrušen kvůli příliš silnému větru.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: Jan Kasl/Red Bull Content Pool

Na start se v premiéře této disciplíny ve Světovém poháru mělo postavit šestnáct dvojic. Nechyběli ani čerství mistři světa Američané Lindsey Jacobellisová a Mick Dierdorff, i když každý v jiném páru. Počasí je však na trať nepustilo, a tak Samková opouští schwarzwaldské zimní středisko jen s bronzem z individuálního závodu.

Kingsbury má další zlato

Kanaďan Mikaël Kingsbury na mistrovství světa v akrobatickém lyžování v americkém Park City potvrdil, že v jízdě v boulích v současné době nemá konkurenci. Olympijský vítěz z Pchjongčchangu v sobotu získal druhé zlato, když vyhrál paralelní jízdu. Ve stejné disciplíně žen obhájila titul Francouzka Perrine Laffontová a vynahradila si zklamání z individuálního závodu, v němž jako úřadující olympijská vítězka skončila až třetí.

Šestadvacetiletý Kingsbury získal celkově už čtvrté zlato na světovém šampionátu, což se v jízdě v boulích ještě nikomu nepodařilo. Ve finále porazil Američana Bradleyho Wilsona a poprvé slaví zlatý double. Dvacetiletá Laffontová ve finále předčila Američanku Jaelin Kaufovou. V boji o bronz zdolala další americká boulařka Tessa Johnsonová vítězku individuálních jízd Juliji Galyševovou z Kazachstánu.

Čeští akrobati Matthew Retzer a Daniel Honzig vypadli hned v prvním kole, mezi ženami Česká republika neměla zastoupení.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):

Lyžování - paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 87,62, 2. Wilson (USA) 84,69, 3. Hara (Jap.) 83,31, …33. Retzer, 36. Honzig (oba ČR) oba vyřazeni v 1. kole.

Ženy: 1. Laffontová (Fr.) 84,74, 2. Kaufová 82,59, 3. Johnsonová (obě USA) 82,60.