Samková i s vyhozeným ramenem odstartovala SP stříbrnou medaili

Aktualizováno 21. 12. 2018 13:09
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v úvodním závodu sezony Světového poháru. Olympijská vítězka ze Soči z roku 2014 ve finále v Cervinii prohrála jen s Lindsey Jacobellisovou z USA.
Eva Samková se raduje ze stříbrné medaile
Eva Samková se raduje ze stříbrné medaile | Foto: Czech SBX Team

Bronzová medailistka z letošních her v Pchjongčchangu Samková uspěla i poté, co si podle informací České televize při startu v semifinále hnula s ramenem.

Ve čtvrtfinále se Samková dostala v technické pasáži po startu do čela a první místo jistě udržela. V této fázi překvapivě skončila po kontaktu se soupeřkou vítězka Světového poháru z minulé sezony Italka Michaela Moioliová.

První jízda byla konečnou i pro Vendulu Hopjákovou, která se místy blížila postupové trojce, ale propadla se na páté místo a do dalších bojů nepostoupila.

V semifinále měla Samková kvůli ramenu špatný start, jela poslední, ale měla štěstí. Chybovala Italka Sofia Belingheriová a spadla Francouzka Manon Petitová Lenoirová, která zpomalila i soupeřky a Samková se posunula na druhé místo.

Do finále česká reprezentantka odstartovala čtvrtá a postupně se propracovala dopředu. V půlce trati na moment převzala vedení, ale Jacobellisová vzápětí získala náskok. Samková dokázala druhé místo udržet před Britkou Charlotte Bankesovou.

Ve Světovém poháru se pětadvacetiletá Samková dostala na stupně vítězů podvacáté v kariéře. Druhé místo vybojovala posedmé.

Muži vyřazovací jízdy nejeli, Jan Kubičík, Matouš Koudelka i Radek Vintr vypadli ve čtvrteční kvalifikaci.

Světový pohár ve snowboardcrossu bude pokračovat 8. až 10. ledna v německém Feldbergu.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie):

Muži: 1. Nörl (Něm.), 2. Visintin (It.), 3. Douschan (Rak.), …v kvalifikaci 62. Kubičík, 63. Koudelka, 74. Vintr (všichni ČR).

Ženy: 1. Jacobellisová (USA), 2. Samková (ČR), 3. Bankesová (Brit.), …19. Hopjáková (ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále.