Sakala měl pozitivní test na covid, a tak čeští skokané v Ruce končí

ČTK ČTK
29. 11. 2020 13:38
Bez českých skokanů na lyžích se uskuteční dnešní závod Světového poháru v Ruce. Filip Sakala měl pozitivní test na koronavirus a na start tak nemůže ani zbytek reprezentace.
Český skokan na lyžích Filip Sakala.
Český skokan na lyžích Filip Sakala. | Foto: ČTK

ČTK o tom informoval místopředseda skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier. Závod začne ve 14:00 kvalifikací.

"Sakala měl pozitivní test na covid-19. Je v pohodě, koronavirus už jako jediný z týmu v létě prodělal. Závod je ale bez našich," uvedl Baier.

Češi ve dvou závodech zatím nebodovali. Na úvod ve Wisle neprošli ani kvalifikací a v sobotu v Ruce obsadil Viktor Polášek 36. místo. Jednička Roman Koudelka by měl do sezony po zranění kolena zasáhnout v druhé polovině prosince.

Do Ruky neodjela po úvodním závodu ve Wisle kvůli pozitivním testům na koronavirus elitní reprezentace Rakouska v čele s úřadujícím vítězem SP Stefanem Kraftem.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Festival v San Sebastiánu spojí ceny pro nejlepšího herce a herečku

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu bude nově udělovat genderově neutrální ceny. Od letošního září samostatné sošky pro nejlepšího herce a herečku nahradí jedno ocenění, Stříbrná mušle pro nejlepší herecký výkon, píše agentura AP. K podobnému kroku se nedávno odhodlala přehlídka Berlinale, pořádaná v německé metropoli.

"Změna vychází z přesvědčení, že pohlaví jakožto společenský a politický konstrukt už nadále není kritériem, kterým bychom se chtěli řídit," vysvětluje ředitel akce José Luis Rebordinos. "Úkolem poroty bude jednoduše rozlišovat dobré od špatných hereckých výkonů," dodává.

Letošní 69. ročník festivalu se koná od 17. do 25. září.

Zdroj: AP
Další zprávy