Sáblíkové ubyla velká soupeřka. Wüstová se nekvalifikovala na ME

ČTK ČTK
27. 12. 2020 22:56
Nizozemské rychlobruslařské ikony Ireen Wüstová a Sven Kramer budou chybět na lednovém mistrovství Evropy ve víceboji v Heerenveenu. Oba neuspěli v silné domácí konkurenci v kvalifikaci.
Ireen Wüstová v závodě na 1500 m na ZOH 2018
Ireen Wüstová v závodě na 1500 m na ZOH 2018 | Foto: Reuters

Velká soupeřka Martiny Sáblíkové a pětinásobná olympijská vítězka Wüstová byla podle nizozemských médií zdravotně indisponovaná a po neúspěchu v kvalifikačních závodech opustila heerenveenskou halu Thialf bez komentáře. Na šampionátu bude chybět poprvé od roku 2005, vícebojařskou mistryní Evropy se stala stejně jako česká hvězda pětkrát a naposledy v roce 2017. Kramer ovládl ME dokonce desetkrát.

V Heerenveenu se bude o evropské medaile závodit 16. a 17. ledna a domácí velmoc budou v ženské kategorii reprezentovat obhájkyně prvenství a národní šampionka Antoinette de Jongová, Irene Schoutenová a Joy Beuneová. Čtyřnásobný olympijský vítěz Kramer uvolní trůn po triumfech na čtyřech předchozích ročnících, o nástupnictví se budou ucházet z pozice nizozemského šampiona Patrick Roest, který vloni na ME získal stříbro, a s ním Marcel Bosker a Marwin Talsma.

 

Právě se děje

před 26 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy