reklama
 
 

Sáblíková po sezoně snů: Vancouver nic nepřekoná, trenér ale vyhlíží další rekordy

13. 3. 2019 18:36
Na letošním vysvědčení Martiny Sáblíkové září jednička s hvězdičkou. V lednu vybojovala stříbro na mistrovství Evropy ve víceboji, v únoru se stala mistryní světa na 3000 a 5000 metrů, začátkem března přepsala na světovém šampionátu světové rekordy a třešničkou na dortu byl ve finále Světového poháru překonaný týden starý vlastní rekord na tříkilometrové trati.

Bez nejmenší nadsázky to byla pro českou rychlobruslařku sezona snů. "Jen ta z roku 2010 se dvěma olympijskými zlaty a jedním bronzem ve Vancouveru byla lepší. Tu už samozřejmě nikdy nepřekonám," usmívala se mistryně světa na začátku rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jaké máte pocity z této řady skvělých výsledků?

Ty nejlepší! Pořád nemohu uvěřit, že se v tak krátké době sešlo tolik úspěšných vystoupení. Za posledních devět let je to opravdu moje nejlepší sezona. Došlo k souhře několika pozitivních faktorů.

Můžete alespoň některé z nich prozradit?

Především do letošního roku jsem vstoupila ve velice dobrém zdravotním stavu, předchozí bolesti zad či kolen ustoupily do pozadí. Byla jsem najednou velice silná fyzicky a tím i psychicky. Mohla jsem trénovat naplno a jen mít radost z toho, jak se mi daří. Po předchozích zdravotních problémech mě rychlobruslení zase začalo bavit. Velice mně pomohlo stříbro z lednového evropského šampionátu ve víceboji. Neříkám, že potom šlo všechno hladce, ale forma na sebe nedala dlouho čekat.

Co ještě vaši vynikající formu ovlivnilo?

Trenér, lékaři, masérka, pohoda v celém našem týmu a v neposlední řadě i sponzoři. Mohla jsem se zúčastnit i finančně velice náročných zámořských závodů. Moc si toho vážím a děkuji každému, kde mně na této cestě pomáhal.

Kterého z letošních vynikajících výsledků si ceníte nejvíc?

Vážím si všeho, co se mi podařilo. Nejvíc však asi více než nečekaných výsledků v závodech na tři kilometry. Většinou jsem na této trati končila na druhé či třetí příčce. A teď najednou vítězství a navíc hned dvakrát nový světový rekord.

Celé to bylo určitě fyzicky velice náročné. Co tomu řeklo vaše tělo?

Síly mně v závěru jízd docházely a přiznávám, že po závodech jsem byla dost unavená.

Jaká byla reakce vašich soupeřek na nové světové rekordy?

Divily se, stejně jako já, protože ohlášenému času jsme nevěřily.

Kterou dráhu považujete za nejlepší?

V Calgary, kde jsem vyhrála světový šampionát ve víceboji.

Máte už program, alespoň na nejbližší dny?

Těším se, že budu v rodinném kruhu odpočívat a projedu se na kole. Avšak proto, že chci, nikoliv z toho důvodu, že musím trénovat. Jak dlouho budu mít volno, ještě nevím. Plán na jarní měsíce mně trenér Novák ještě neprozradil, zato mně však už řekl, kdy a kde bych koncem roku mohla znovu vytvořit další rekordy (smích).

autor: Jaroslav Pešta | 13. 3. 2019 18:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama