Sáblíková vyléčila pochroumané koleno, hlavním cílem sezony je únorové MS

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
8. 10. 2018 16:18
Rychlobruslařka Martina Sáblíková se včera vydala na třítýdenní soustředění do německého Inzellu, kde by po zdravotních problémech se zády a kolenem měla trénovat už naplno. "Teprve po maximální zátěži mně tělo prozradí, čeho budu v nejbližší době schopná,“ řekla hned v úvodu rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Jan Beneš

Jaké tedy byly vaše poslední týdny?

Podařilo se mi vyléčit natržený kolenní vaz, což byl samozřejmě prvořadý cíl po loňské sezoně, která pro mě byla po fyzické a hlavně psychické stránce mimořádně náročná. Proto jsem výjimečně hodně času věnovala odpočinku a do přípravy jsem vstupovala pozvolna. Nechtěla jsem nic uspěchat.

Zraněné koleno vás tedy už v ničem nelimituje?

Pomohlo mu delší léčení, ale teprve v Inzellu se uvidí, zda jsem opravdu stoprocentně zdravotně v pořádku.

Jaký program máte do konce roku?

Téměř celý listopad bude moje příprava pokračovat v Japonsku, kde už jsou na programu dva závody Světového poháru a v prosinci pak další dva. Už dnes vím, že je pojedu spíš tréninkově, tedy bez nějaké maximální snahy o co nejlepší výsledek. Chtěla bych se co nejlíp připravit na únorové mistrovství světa, které se shodou okolností koná v mém oblíbeném Inzellu.

A vidíte i do své budoucnosti?

Pokud mi to zdravotní stav dovolí, tak to jsou Zimní olympijské hry v roce 2022, na nichž bych nerada chyběla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy