Sáblíková a spol. se na ME musí vyrovnat s nahuštěným programem

ČTK ČTK
6. 1. 2017 10:02
V pátek začíná v nizozemském Heerenveenu rychlobruslařské mistrovství Evropy ve víceboji.
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Milan Kammermayer

Heerenveen - V nezvykle krátké době musí zvládnout program mistrovství Evropy ve víceboji rychlobruslařky v čele s Martinou Sáblíkovou. Úvodní závod na 500 metrů odstartuje v Heerenveenu dnes v 18:30, závěrečných 5000 metrů se pojede v sobotu od 13:42. Celý čtyřboj by tak měly absolvovat v rozmezí přibližně 19 hodin.

"Bude to hodně náročné," řekla Sáblíková v předvečer startu. Jediné, co jí udělalo radost, je fakt, že dnes nemusí závodit brzy odpoledne. "Já ráda a dlouho spím, což všichni ví. Navíc si budu moct jít lehnout i po obědě," plánovala trojnásobná olympijská vítězka.

Vyrovnat se se zkráceným nočním odpočinkem bude ale výrazně složitější. "Po závodech si promítám všechno znovu a znovu. Horší bude i regenerace. Budu se muset rychle najíst a jít si lehnout. Třeba to ale někdo prožívá ještě hůře," uvedla Sáblíková, která měla stejně jako další rychlobruslařky před rokem na ME ve víceboji k dispozici o šest a půl hodiny navíc.

Devětadvacetiletá česká reprezentantka má ve sbírce pět titulů mistryně Evropy a celkem na kontinentálním šampionátu získala devět medailí. Letos se za hlavní adeptku na vítězství nepovažuje, zlato podle ní získá domácí hvězda Ireen Wüstová.

"Osobně bych byla ráda, kdybych neodjížděla s prázdnou. Když se to nepovede, extra smutná nebudu. Bude důležité, jak se mi vydaří hlavní tratě 1500, 3000 a 5000 metrů," řekla Sáblíková.

"Víceboje jsou pro mě nejnáročnější závod z toho důvodu, že se jedou čtyři tratě a všechny se musí povést. Je to nejvíce ohodnocená disciplína, všichni se na ni chystají. Tradiční. Zároveň ale není olympijská. Osobně je pro mě důležitější mistrovství světa na jednotlivých tratích," dodala Sáblíková.

 

Právě se děje

Další zprávy