Rypl těsně vyhrál domácí lyžařský titul, ženám nedala šanci Nováková

3. 2. 2019 13:43
Miroslav Rypl z Dukly Liberec a Petra Nováková ze Slovanu Karlovy Vary získali na domácím šampionátu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě tituly v závodech volnou technikou s hromadným startem.
Vítězkou domácího MS se stala Petra Nováková ze Slovanu Karlovy Vary.
Vítězkou domácího MS se stala Petra Nováková ze Slovanu Karlovy Vary. | Foto: ČTK

Šestadvacetiletý Rypl porazil až v závěrečném finiši o pouhých sedm desetin sekundy Fabiána Štočka z Jilemnice. Na startu nebyli vítěz pátečního sprintu i sobotního klasického závodu Michal Novák a také obhájce titulu Adam Fellner. Rypl po většinu závodu na 3,75 km dlouhém okruhu diktoval tempo. Krok s ním vedle Štočka drželi ještě nakonec těsně třetí Jonáš Bešťák, Tomáš Kalivoda i nejlepší junior Vladimír Kozlovský.

Naopak Petra Nováková při absenci mistryně v klasice Petry Hynčicové vyhrála suverénně. Před druhou v cíli Sandrou Schützovou měla téměř půlminutový náskok.

Mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě (Žďársko) - závody volnou technikou s hromadným startem:

Muži a junioři (15 km): 1. Rypl (Dukla Liberec) 36:02,6, 2. Štoček (Ski Jilemnice) -0,7, 3. Bešťák (Dukla Liberec) -3,8, 4. Kalivoda (SK Šumava Vimperk) -7,0, 5. Kozlovský (Fenix Jeseník) -22,6, 6. Švejda (SK Šumava Vimperk) -1:21,3.

Ženy a juniorky (10 km): 1. Nováková (Slovan Karlovy Vary) 26:31,3, 2. Schützová (Ski Jilemnice) -27,7, 3. Razýmová (SC Plzeň) -39,4, 4. Votočková (Ski Jilemnice) -53,6, 5. Sixtová (SG Jablonec) -1:18,6, 6. Tvarůžková (Fenix Jeseník) -1:46,1.

Břečka dal první gól za Kasimpasu a poprvé v turecké lize vyhrál

Obránce Tomáš Břečka vstřelil první gól za Kasimpasu, kam přestoupil v lednu z Jablonce. Český fotbalista otevřel skóre dnešního utkání turecké ligy proti Denizlisporu, nad kterým jeho tým zvítězil 2:0. Pro Břečku to byla první výhra v soutěži, které se dočkal na šestý pokus. Dosud se mohl s Kasimpasou radovat z vítězství pouze v jednom pohárovém utkání.

Břečka se trefil ve 22. minutě. Po standardní situaci jeho hlavičku gólman Denizlisporu ještě vyrazil, ale na dorážku českého stopera už nestačil.

Kasimpasa, které chyběl zraněný David Pavelka, vyhrála v ligové soutěži poprvé od 14. prosince po sedmi zápasech. Na předposledním místě tabulky ztrácí dva body na 15. příčku, která zajišťuje záchranu.