Rychlobruslařka Erbanová byla v Astaně druhá v divizi B na pětistovce

4. 12. 2016 11:17
Karolína Erbanová se vrací do kolotoče SP v rychlobruslení mezi slabšími závodnicemi v divizi B. Po včerejším vítězství na kilometru dnes skončila druhá na sprinterské trati na 500 metrů.
Karolína Erbanová první dva díly SP vynechala kvůli zranění, do závodů se proto vrací v divizi B. | Foto: Pavel Lebeda pro Sport Invest Group

Astana - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila druhé místo v divizi B závodu na 500 metrů na Světovém poháru v Astaně a získala 19 bodů do průběžného pořadí seriálu. Ve slabší skupině ji porazila jen Jorien ter Morsová z Nizozemska.

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka vynechala ze zdravotních důvodů úvodní dva díly SP. V pátek startovala na první pětistovce v "áčku", neboť využila takzvanou divokou kartu, a skončila s časem 38,39 jedenáctá. Dnes již musela s ohledem na malý počet získaných bodů startovat v druhé divizi, kde zajela čas 38,72.

Nikola Zdráhalová byla v divizi B na trati 1500 metrů pátá a získala osm bodů. Polák s českým pasem Sebastian Druszkiewicz byl ve stejné kategorii pětadvacátý.

Zdráhalová by dnes měla ještě startovat v závodě s hromadným startem, naopak Martina Sáblíková již do programu SP v Astaně nezasáhne. Trojnásobná olympijská vítězka, která v pátek v Kazachstánu ovládla závod na 3000 metrů, má problémy s pravým kolenem, proto zrušila uvažovaný start v divizi A na patnáctistovce.