Dvacetiletá ruská krasobruslařská hvězda spáchala sebevraždu. Vyskočila z okna

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 7. 2020 12:37
Talentovaná ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská, která se stala s australským partnerem Harleyem Windsorem v roce 2017 juniorskou mistryní světa, zemřela ve věku 20 let. Podle agentury RIA Novosti spáchala sebevraždu.
Ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská.
Ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská. | Foto: ČTK

Tělo nadějné závodnice, která v roce 2016 získala australské občanství, bylo nalezeno na zemi blízko jejího bytu v Moskvě. Ruská média spekulují, že Alexandrovská ukončila život skokem z šestého patra výškové budovy.

Důvodem sebevraždy byla pravděpodobně nešťastná láska. Podle zdroje ruské agentury dívka trpěla depresemi a zanechala po sobě stručný vzkaz "Miluji".

Krasobruslařka se narodila 1. ledna 2000 v Moskvě. Do roku 2011 závodila sólově, pak přešla do kategorie tanců na ledě. O pět let později přijala nabídku z Austrálie a pod vedením ruských trenérů tvořila pár s o čtyři roky starším Harleyem Windsorem.

Dvojice vyhrála juniorskou Grand Prix v Tallinnu, poté se Alexandrovská s Windsorem stali mistry Austrálie. V roce 2017 vyhráli mistrovství světa juniorů. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu pár neuspěl, nedostal se do finále. Poté se oba přestěhovali do Montrealu, pronásledovaly je zdravotní problémy a Alexandrovská kvůli nim letos ukončila kariéru.

"Byla to výborná krasobruslařka. Naposledy jsem ji viděl na juniorském mistrovství světa v roce 2017, kde získala titul. Bylo to normální šťastné dítě, neměla žádné problémy," uvedl v reakci na smrt mladé závodnice šéf ruského krasobruslení Alexander Gorškov.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Třiasedmdesátiletého vítěze Tour Zoetemelka srazilo na kole auto

Někdejší vítěz Tour de France Joop Zoetemelk skončil s několika frakturami v nemocnici poté, co ho dnes při vyjížďce na kole v Paříži srazilo auto. Třiasedmdesátiletý nizozemský cyklista utrpěl podle informací rodiny při kolizi zlomeniny obou nohou a paže, je ale při vědomí a mimo ohrožení života.

"Ztratil bohužel dost krve, ale jeho život není ohrožen," řekl agentuře AFP další z bývalých vítězů Tour Bernard Thévenet, jenž je ve spojení s Zoetemelkovou manželkou.

Zoetemelk ovládl legendární závod v roce 1980. Cyklista, jenž patřil k rivalům Eddyho Merckxe, Théveneta či Bernarda Hinaulta, se navíc na Tour šestkrát probojoval na druhé místo. V roce 1985 získal v osmatřiceti letech titul mistra světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy