Dvacetiletá ruská krasobruslařská hvězda spáchala sebevraždu. Vyskočila z okna

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 7. 2020 12:37
Talentovaná ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská, která se stala s australským partnerem Harleyem Windsorem v roce 2017 juniorskou mistryní světa, zemřela ve věku 20 let. Podle agentury RIA Novosti spáchala sebevraždu.
Ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská.
Ruská krasobruslařka Jekatěrina Alexandrovská. | Foto: ČTK

Tělo nadějné závodnice, která v roce 2016 získala australské občanství, bylo nalezeno na zemi blízko jejího bytu v Moskvě. Ruská média spekulují, že Alexandrovská ukončila život skokem z šestého patra výškové budovy.

Důvodem sebevraždy byla pravděpodobně nešťastná láska. Podle zdroje ruské agentury dívka trpěla depresemi a zanechala po sobě stručný vzkaz "Miluji".

Krasobruslařka se narodila 1. ledna 2000 v Moskvě. Do roku 2011 závodila sólově, pak přešla do kategorie tanců na ledě. O pět let později přijala nabídku z Austrálie a pod vedením ruských trenérů tvořila pár s o čtyři roky starším Harleyem Windsorem.

Dvojice vyhrála juniorskou Grand Prix v Tallinnu, poté se Alexandrovská s Windsorem stali mistry Austrálie. V roce 2017 vyhráli mistrovství světa juniorů. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu pár neuspěl, nedostal se do finále. Poté se oba přestěhovali do Montrealu, pronásledovaly je zdravotní problémy a Alexandrovská kvůli nim letos ukončila kariéru.

"Byla to výborná krasobruslařka. Naposledy jsem ji viděl na juniorském mistrovství světa v roce 2017, kde získala titul. Bylo to normální šťastné dítě, neměla žádné problémy," uvedl v reakci na smrt mladé závodnice šéf ruského krasobruslení Alexander Gorškov.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vyhlaste klimatickou nouzi, žádá německý aktivista. Už 27 dní drží hladovku, nyní přestal pít

Klimatický aktivista Henning Jeschke, který od 30. srpna drží v Berlíně hladovku, dnes přestal přijímat tekutiny. Pít dnes přestala také Lea Bonaseraová, která začala držet hladovku tento týden. Dvojice protestní akci vystupňovala poté, co sociálnědemokratický kandidát na kancléře Olaf Scholz nevyslyšel jejich ultimátum a veřejně neprohlásil, že v Německu panuje stav klimatické nouze. Scholz oběma přislíbil, že se s nimi sejde až po volbách.

Hladovkáři původně žádali, aby se s nimi do čtvrtka sešla trojice kancléřských kandidátů. Těmi jsou vedle Scholze konzervativec Armin Laschet a Annalena Baerbocková ze strany Zelených. Trojice původně oznámila, že s aktivisty bude jednat po volbách. Později organizátoři protestu uvedli, že Baerbocková ve čtvrtek tábor hladovkářů na louce u Sprévy nedaleko sídla parlamentu a kancléřství navštívila a s mladými lidmi hovořila.

Ve čtvrtek aktivisté vyhlásili nové ultimátum, které se týkalo jen Scholze, protože Laschet podle nich zcela zklamal. Sociálnědemokratický kancléřský kandidát výzvu k veřejnému prohlášení o klimatické nouzi nesplnil, Jeschkeho a Bonaseraovou nicméně vyzval, aby hladovku ukončili. Opětovně slíbil, že společné setkání se může uskutečnit po volbách.

"Scholzovi přes rty ani jednou nepřešel výraz ´klimatická nouze´," řekl na videu zveřejněném na Twitteru 21letý Jeschke, když oznamoval, že přestává přijímat tekutiny.

Hladovku původně zahájilo 30. srpna sedm aktivistů, šest z nich ale začalo postupně opět jíst. Tento týden se k Jeschkeovi, který odmítá potravu jako poslední z původní skupiny, přidala 24letá Bonaseraová. Dnes oba přestali také pít.

Zdroj: ČTK
Další zprávy