Riiber vyhrál v Ramsau čtvrtý závod SP v řadě, Češi nebodovali

22. 12. 2018 15:33
Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber vyhrál v Ramsau čtvrtý závod Světového poháru v řadě a upevnil si průběžné vedení v seriálu. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk obsadil 37. místo, Lukáš Daněk dojel o čtyři příčky zpět a Jan Vytrval skončil sedmačtyřicátý. Skokanská část byla v sobotu kvůli silnému větru a dešti zrušena, když už na věži zbývali poslední dva závodníci. Započítaly se proto výsledky z pátečního zkušebního kola, v němž si nejlépe vedl Rakušan Franz-Josef Rehrl. Rehrl na trať vyběhl s devítisekundovým náskokem před Riiberem. Nor se na něj brzy dotáhl a ve finiši měl nakonec více sil. Souboj o třetí místo vyhrál s téměř dvacetisekundovou ztrátou na vítěze Němec Fabian Riessle.
Jarl Magnus Riiber.
Jarl Magnus Riiber. | Foto: Reuters

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. J. M. Riiber (Nor.) 23:46,5, 2. Rehrl (Rak.) -2,3, 3. Riessle -19,1, 4. Rydzek -19,3, 5. Geiger (všichni Něm.) -19,3, 6. A. Watabe (Jap.) -20,0, 7. Gruber (Rak.) -22,2, 8. Schmid (Nor.) -27,5, 9. Seidl (Rak.) -29,0, 10. Weber (Něm.) -42,5, …37. Portyk -2:31,3, 41. Daněk -2:43,6, 47. Vytrval (všichni ČR) -3:37,6.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 480, 2. Seidl 218, 3. Rydzek 215, 4. Frenzel (Něm.) 214, 5. Rehrl 208, 6. Graabak (Nor.) 167, …25. Portyk 50.