Rez, shnilá prkna a chatrné konstrukce. Harrachovské můstky obchází strach z budoucnosti

Podívejte se, jak to vypadá v Harrachově.
Pod kopcem se v záplavě sněhu nezdá, že by toho harrachovským můstkům nějak moc scházelo. Zvlášť, když tu co chvíli někdo proletí vzduchem s dlouhými lyžemi do véčka.
Když se ale podíváte blíž, nejlépe až přímo ke skokanským věžím, poznáte, že se tu zastavil čas. Provozuschopné jsou s vypětím sil všech ze společnosti Klasický areál Harrachov (KAH), která se o můstky stará, jen střední můstky.
Ty největší K120 a mamutí můstek, kterých je na světě funkčních všehovšudy pět, jsou už léta mimo provoz. Na "mamutovi" se skákalo naposledy v roce 2014.
Pojďme se ale podívat na můstky K90, K70 a K40. Sníh jejich chatrnou konstrukci v letošní tuhé zimě ještě milosrdně zakrývá.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
26. 1. 2017 12:10
Konečně se začalo něco dít, říkali si provozovatelé areálu skokanských můstků v Harrachově. Ještě na začátku minulého týdne to vypadalo, že společnost Sportovní areál Harrachov odkoupí od státu pozemky, na kterých mimo jiné leží i můstky, přiblíží se tím restrukturalizace společnosti a tedy i čerpání dotací na záchranu skokanského areálu. Ale mediální kauza kolem prodeje nejspíš tenhle scénář minimálně oddálila. Pojďme se tedy podívat, jak to na můstcích v tuhle chvíli vypadá.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy