Předskokan musel spát na chodbě. Je to skandál, zlobí se kouč na pořadatele Turné

jšk
2. 1. 2020 9:56
Závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu byl podle rakouského trenéra norského týmu Alexandera Stöckla špatně zorganizovaný.
Závod v Ga-Pa
Závod v Ga-Pa | Foto: Reuters

Trenéra rozpálilo doběla, že v době, kdy do místního hotelu dorazila norská výprava, ještě nebyly hotelové pokoje dostatečně připravené. Předskokan Ole Henning Holt tak musel spát noc před závody na chodbě.

"Závody v Garmischi jsou nablýskané jen navenek. Předskokani spí na chodbě, menší týmy nemají vlastní unimobuňky. Nejsem z toho zrovna nadšený," uvedl Stöckl. V rozhovoru pro norský deník VG dokonce použil slovo skandál.

Sám předskokan ale bral své nocování na podlaze s nadhledem. "Jsem nenáročný člověk. Když jsem v teple a suchu, je to v pořádku. Asi to není úplně standardní, ale jsem tu hlavně proto, abych odvedl svoji práci," prohlásil norský mladík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy