Počasí po roce nepustilo lyžaře v Söldenu na svah. Sezona začne mužům až za tři týdny

ČTK ČTK
28. 10. 2018 10:13
Ženský obří slalom se v sobotu v Söldenu odjel v nepříznivých podmínkách, muži se premiérového závodu ve Světovém poháru nedočkali. Na trať je nepustilo vydatné sněžení.
Obří slalom mužů v Söldenu byl kvůli nepříznivému počasí znovu po roce zrušen.
Obří slalom mužů v Söldenu byl kvůli nepříznivému počasí znovu po roce zrušen. | Foto: Reuters

Sölden - Stejně jako loni musel být úvodní závod Světového poháru alpských lyžařů v Söldenu kvůli nepříznivému počasí zrušen. Před rokem bezpečnost ohrožoval silný vítr, tentokrát bylo hlavní příčinou vydatné noční sněžení. Masy sněhu pořadatelé nezvládli upravit, navíc předpověď nebyla dobrá.

V sobotu lyžařky zahájily na ledovci Rettenbach sezonu, ale počasí jim rovněž příliš nepřálo. Především v prvním kole je trápila špatná viditelnost, kterou zavinilo sněžení a mlha. Nejlépe se s tím vyrovnala vítězná Francouzka Tessa Worleyová.

V noci na dnešek však trať pokrylo půl metru nového sněhu. Jury po dohodě s organizátory původně odložila start o hodinu na 11:00, ale krátce nato se rozhodla závod zrušit. "Silný vítr nahoře neustále fouká nový sníh na trať. Navíc předpověď ukazuje, že vítr ani sněžení neustanou," stojí v prohlášení.

Federace FIS věří, že pro závod najde v kalendáři nový termín, a to nejlépe před Vánoci. Na start dnes marně čekal i jediný český reprezentant Ondřej Berndt. Sezona tak mužům začne 18. listopadu slalomem v Levi, o den dříve je na programu závod žen.

Sölden je pravidelně dějištěm Světového poháru od roku 1993. Od té doby se mužský závod nemohl konat nebo nebyl dokončen počtvrté.

 

Právě se děje

Další zprávy