Po polovině MS v letech na lyžích je v čele Nor Tande

19. 1. 2018 18:28
O světové medaile se bojuje bez české účasti, neboť jediný český reprezentant v Oberstdorfu Čestmír Kožíšek pokazil kvalifikaci.
Daniel-André Tande
Daniel-André Tande | Foto: Reuters

Oberstdorf - Po polovině mistrovství světa v letech na lyžích v Oberstdorfu vede Nor Daniel-André Tande. Loňský světový šampion ze závodu družstev má po úvodních dvou kolech v čele náskok 10,9 bodu před domácím Němcem Richardem Freitagem. Třetí je před sobotním vyvrcholením vítěz Turné čtyř můstků a lídr Světového poháru Kamil Stoch z Polska.

Třiadvacetiletý Tande byl nejlepším letcem dne. Vyhrál už ze čtvrtka přeloženou kvalifikaci, v níž výkonem 238,5 metru vytvořil nový rekord mamutího můstku v Oberstdorfu. V závodě pak z výrazně nižších nájezdů skočil 212 a 217 metrů a získal 438,7 bodu.

Průběžné druhé místo je pro Freitaga malým vítězstvím, neboť absolvuje první závod od pádu v Innsbrucku, kvůli němuž musel před dvěma týdny odstoupit z Turné. Třetí Stoch na něj ztrácí necelých sedm bodů, ale čtvrtý Stefan Kraft z Rakouska už 26,4 bodu.

O světové medaile se bojuje bez české účasti, neboť jediný český reprezentant v Oberstdorfu Čestmír Kožíšek pokazil kvalifikaci a do závodu nepostoupil. Šestadvacetiletý skokan s osobním rekordem 226 metrů dnes předvedl pouze 124 metrů a obsadil 43. místo. Do závodu se kvalifikovalo 40 letců.