Pinturault po dalším triumfu v Hinterstoderu vede lyžařský pohár

Aktualizováno 2. 3. 2020 14:08

Francouzský lyžař Alexis Pinturault vyhrál v Hinterstoderu po kombinaci také obří slalom a je novým lídrem Světového poháru. Jan Zabystřan na body nedosáhl, po nedělním 23. místě byl dnes devětatřicátý.

Osmadvacetiletý Pinturault před čtyřmi lety v Hinterstoderu ovládl oba obří slalomy, před 24 hodinami převzal malý glóbus za kombinaci a pohodu si přenesl i do dnešního závodu. V prvním kole dominoval téměř o vteřinu, nakonec vyhrál o 45 setin.

"Tak tady v Hinterstoderu to pro mě bylo jako v pohádce - čtyři vítězství ze šesti závodů. Věřím, že teď jsem favoritem na celkové prvenství, ale musíme počkat, jak se vše vyvine kvůli koronaviru," připomněl Pinturault epidemii respiračního onemocnění, které si vynutilo zrušení řady nejen sportovních akcí.