Pančochová byla čtvrtá ve slopestylu na SP v Číně

21. 12. 2018 8:41
Osmadvacetiletá olympionička skončila v polovině startovního pole, do kvalifikace totiž nastoupilo jen osm závodnic.
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: Reuters

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila čtvrté místo v úvodním závodu Světového poháru ve slopestylu v čínském středisku Secret Garden.

Pančochová právě ve slopestylu zaznamenala zatím poslední pódiové umístění ve Světovém poháru, když letos v březnu zakončila sezonu bronzem v Seiseralmu v Itálii.

V Číně byla ve čtvrteční kvalifikaci třetí, v dnešním závodu ji předčily vítězná Mijabi Onicukaová, další Japonka Reira Iwabučiová a Lucile Lefevreová z Francie.

"Nepodařilo se mi předvést jízdu, jakou jsem chtěla. Snowboarding může být někdy frustrující. Někdy vyhraješ, jindy prohraješ. Důležité je, aby tě to bavilo," napsala Pančochová na facebooku.

Od stupňů vítězů tentokrát českou freestylistku dělily necelé čtyři body. V U-rampě skončila Pančochová v Secret Garden dvanáctá a do šestičlenného finále se nedostala.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína):

Slopestyle:

Muži: 1. Ocuka (Jap.) 87,10, 2. Mattsson (Švéd.) 80,21, 3. Chadarin (Rus.) 75,50.

Ženy: 1. Onicukaová 86,20, 2. Iwabučiová (obě Jap.) 85,21, 3. Lefevreová (Fr.) 70,56, 4. Pančochová (ČR) 66,93.

U-rampa:

Muži: 1. Scherrer (Švýc.) 95,50, 2. Hirano 92,50, 3. Tocuka (oba Jap.) 92,25.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Scherrer 1200, 2. James (Austr.) 1000, 3. Hirano 960.

Ženy: 1. Cchaj Süe-tchung (Čína) 88,75, 2. Rohrerová (Švýc.) 85,25, 3. Imaiová (Jap.) 82,25, …v kvalifikaci 12. Pančochová.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Cchaj Süe-tchung 1600, 2. Imaiová 1100, 3. Rohrerová 1090, …18. Pančochová 220.