Klaebo není žádný Shatterhand. Zranil se na boxerském automatu a SP už nevyhraje

ČTK ČTK
4. 2. 2020 11:50
Norský běžec na lyžích Johannes Hösflot Klaebo si zlomil prst na ruce během večera s přáteli, když zkoušel dát co nejtvrdší ránu na boxerském automatu. Trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz kvůli zranění vynechá minimálně víkendové závody ve Falunu a uznal, že boj o celkové prvenství ve Světovém poháru je už pro něj ztracený.
Johannes Hösflot Klaebo
Johannes Hösflot Klaebo | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý Klaebo o svém zranění informoval v pondělí na Instagramu a podrobnosti přidal až s několikahodinovým zpožděním na svém vlogu na kanálu YouTube. Uvedl, že byl o víkendu s přáteli na bowlingu a poté objevili stroj měřící sílu boxerského úderu.

"Dal jsem do první rány veškerou svou sílu a udělal rekordní výsledek. Chtěl jsem to ale ještě vylepšit a při druhé ráně se mi ruka svezla a trefil jsem kovovou hranu stroje stojícího vedle," popsal incident Klaebo. "Jsem soutěživý člověk a teď se mi to vymstilo. Nemůžu ale přestat žít normální život, je to pro mě důležité," dodal.

Po nehodě má prsteníček a prostředníček na levé ruce spojené páskou a ruku nesmí zatížit minimálně do příštího čtvrtka. O dva dny později začne šestidílná Ski Tour 2020, nový seriál v rámci Světového poháru. "Tam nechci chybět. Ale uvidíme, jak to půjde," naznačil Klaebo, že se jeho pauza může ještě protáhnout.

Celkový vítěz SP z minulých dvou sezon už nyní ztrácí na lídra průběžného hodnocení Alexandra Bolšunova z Ruska 235 bodů a tuší, že ho za současné situace nemá šanci dohnat. "Myslím, že tímhle můj boj o křišťálový glóbus skončil," uvedl Klaebo.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy