Ochutnávka zimní sezony v Liberci. Pod Ještědem budou závodit běžci, skokani i sdruženáři

Sport Sport
26. 9. 2017 15:59
Poprvé v historii se nejlepší čeští skokani, sdruženáři a běžci na lyžích ve čtvrtek potkají v Liberci, aby tu změřili síly na mistrovství České republiky.
Sdruženář Tomáš Portyk
Sdruženář Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Liberec - Na svatého Václava bude na severu Čech ze sportovní stránky pořádně rušno. Ve skokanském areálu Ještěd a běžeckém areálu Vesec proběhne od čtvrtka do neděle mistrovství České republiky klasických lyžařských disciplín. Vůbec poprvé v historii navíc společné pro skokany na lyžích, sdruženáře i běžce na lyžích, kteří představí kompletní juniorské i seniorské reprezentace.

"Byla to trochu náhoda, že jsme se všichni klasici v plánech sešli u stejného termínu. Domluva byla poměrně snadná a rychlá, i když to bylo trochu na poslední chvíli. I přesto se nám podařilo založit tento atraktivní formát, u kterého bychom chtěli zůstat i pro následující roky. Rádi bychom založili tradici a ve spolupráci s Libereckým krajem a městem Liberec tyto závody pořádali pravidelně vždy okolo 28. září," říká sportovní ředitel Úseku skoku na lyžích SLČR Rostislav Jozífek.

Program MČR odstartuje ve čtvrtek právě závodem skokanů na lyžích, kteří navíc oslaví i jubilejní 100. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Ve 14.00 začne na Ještědu první kolo, o hodinu později je na programu finále. "Zveme všechny diváky oslavit aktivně státní svátek, na Ještědu bude například speciální akce pro seniory, kdy každý obdrží občerstvení zdarma," říká Jozífek.

"A pozor, hole pro nordic walking s sebou, přístup do areálu je pouze od lanovky, tubus je z technických důvodů pro veškerý provoz uzavřen," dodává. Poté se divácká pozornost přesune do běžeckého areálu, kde se v 16.30 pustí do prologu běžci na lyžích.

V pátek ráno v 9 hodin odstartují běžci ve Vesci do distančních závodů. Dopoledne bude areál Ještěd patřit sdruženářům, kteří mají začátek skokanské části naplánovaný na 11.00, do tratě běžecké části ve Vesci se pak závodníci vydají přibližně v 15:30.

"Mistrovství ČR pro nás bude tečkou za suchou letní přípravou, po něm už přesedláme na přípravu na sněhu v zahraničí. Považujeme za úspěch, že se nám podařilo termínově dohodnout na společném mistrovství. A myslím, že to bude tahák nejen pro fanoušky, ale příjemné to bude jistě i pro samotné závodníky," vyhlíží sportovní ředitel severské kombinace Tomáš Slavík. Odpoledne proběhne také závod žen ve skoku na lyžích, z ještědských můstků se závodnice budou vrhat od pravého poledne.   

V sobotu je na programu volný den a v neděli pak závodníky čeká tradiční výjezd na Ještěd. Běžci na lyžích hromadně odstartují od Janova Dolu ve 13.15, cíl je u vysílače na samotném vrcholu Ještědu.

"Mistrovství ČR je jedním z mezníků, ke kterým se závodníci během letní přípravy upínají. Je to možnost porovnat síly s ostatními a znovu okusit závodní atmosféru. Na své si přijdou i fanoušci, právě nedělní výjezd na Ještěd je velice divácky atraktivní. Věřím, že i tentokrát si jich najde cestu na závody velké množství," vyhlíží sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Lukáš Sacher.  

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy