Obvázaná Ledecká si v Super-G vyjela 15. místo. V závěru opět málem opustila trať

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 24. 1. 2021 15:55
I přes sobotní pád ve sjezdu se Ester Ledecká v neděli pustila do závodu Super-G v Crans Montaně a zajela 15. místo. S obvázaným obličejem předvedla opět solidní jízdu, chyba v úplném závěru, kdy znovu málem opustila trať, ji ale připravila o pozici v první desítce. Vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Ledecká v sobotu v užší pasáži ve spodní části trati skončila ve více než stokilometrové rychlosti v ochranných sítích. Rozsekla si ret, sjezdovku však opustila na lyžích po svých. Přesto pak odjela na vyšetření do nemocnice.

Do superobřího slalomu nakonec nastoupila. "Rozhodla jsem se pár minut před startem, ale v hlavě jsem to měla už od včera. Celý tým jel jako normálně. Nikdo ani na vteřinu nevypadl z tempa," řekla Ledecká v nahrávce pro média.

S číslem 15 neměla v horní části ideální stopu. Výborně pak zajela prostředek, ale na posledním skoku letěla více doprava, jen tak tak se vešla do předposlední branky a po dojezdu byla sedmá. "Bohužel nám zkrátili prohlídku. Těch patnáct minut navíc bychom před super-G určitě všechny uvítaly," řekla Ledecká, před kterou se ve zbytku závodu dostalo osm sjezdařek.

"Jsem spokojený moc," řekl trenér Tomáš Bank České televizi. "Byly to nervy, do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli pojede. Nakonec se Ester rozhodla, že pojede. Velmi dobrou práci odvedl fyzioterapeut Michal Lešák," doplnil kouč.

Ještě při rozježdění se podle Banka olympijská vítězka Ledecká na start necítila. "Nemohla se pořádně odpíchnout, protože ji bolí rameno, pravá strana hýždí a hlavně při všech otřesech ta zašitá pusa. Ale zvládla to," uvedl Bank.

Závod začal netradičně. Z prvních čtyř startujících se do cíle dostala jen jedna. Vedoucí žena Světového poháru Slovenka Petra Vlhová a Švýcarka Wendy Holdenerová minuly branku a Rakušanka Stephanie Venierová po chybě spadla.

Mimo klasifikaci se ocitla i vítězka obou sjezdů v Crans Montaně Sofia Goggiová. Italka útočila na druhé místo, ale po posledním skoku minula branku.

V hodnocení superobřího slalomu Ledecká klesla z druhého na páté místo, celkově je stále desátá. Pořadí disciplíny vede Gutová-Behramiová, v čele SP je Vlhová.

 

Právě se děje

Další zprávy