Nováková doběhla v Toblachu sedmadvacátá, vyhrála Švédka Kallaová

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 12. 2017 13:12
Česká Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila v dalším závodě Světového poháru 27. pozici. Jako první dorazila do cíle Švédka Charlotte Kallaová.
Petra Nováková
Petra Nováková | Foto: Milan Kammermayer

Toblach - Běžkyně na lyžích Petra Nováková obsadila 27. místo ve volné desítce Světového poháru v Toblachu a podruhé v sezoně bodovala.

Vítězná Švédka Charlotte Kallaová si upevnila vedení v seriálu, mužský závod na 15 km vyhrál Nor Simen Hegstad Krüger a slavil premiérový triumf v kariéře. Jeho krajan Johannes Hösflot Klaebo byl až desátý, ale i přes první porážku v sezoně udržel celkové vedení.

Nejlepší z Čechů Aleš Razým obsadil v letošní premiéře v SP 58. místo s více než dvouminutovou ztrátou. O sekundu za ním se umístil Petr Knop a až v osmé desítce dokončil závod Adam Fellner (72.). Na body nedosáhly ani zbylé dvě české reprezentantky - Kateřina Beroušková skončila na 56. místě a Petra Hynčicová na 68. pozici.

Nováková byla před týdnem na stejné trati v Davosu třináctá. V Toblachu se v polovině závodu držela čtrnáctá se ztrátou necelé půlminuty na čelo. Ve druhé části ale ztratila, klesla na 27. místo a za vítězkou zaostala o minutu a 27 vteřin.

Za Kallaovou se seřadilo pět norských běžkyň. Druhá skončila s odstupem 5,8 sekundy Ragnhild Hagaová, třetí Heidi Wengová, následovaly Astrid Jacobsenová, Marit Björgenová a šestá byla Ingvild Flugstad Östbergová.

Čtyřiadvacetiletý Krüger teprve podruhé v životě vybojoval pódiové umístění, právě v Toblachu byl letos v lednu třetí na volné desítce. Tentokrát v Itálii vystoupil ze stínu hvězdného krajana Klaeba, který přišel o neporazitelnost v sezoně. Suverénní lídr SP triumfoval v šesti předchozích závodech, do kterých nastoupil.

Před týdnem Klaebovy absence na volné patnáctce v Davosu využil k vítězství Maurice Manificat a v Toblachu na to francouzský reprezentant navázal druhým místem s desetisekundovou ztrátou na Krügera. Těsně třetí čas zaběhl Brit Andrew Musgrave.

SP v běhu na lyžích v Toblachu (Itálie):

Ženy - 10 km volně:

1. Kallaová (Švéd.) 22:40,1 min., 2. Hagaová -5,8, 3. Wengová -13,8, 4. Jacobsenová -17,9, 5. Björgenová -22,6, 6. Östbergová (všechny Nor.) -29,3, 7. Digginsová (USA) -40,5, 8. Niskanenová (Fin.) -43,5, 9. Bjornsenová (USA) -43,9, 10. Sedovová (Rus.) -46,1, …27. Nováková -1:27,0, 56. Beroušková -2:21,4, 68. Hynčicová (všechny ČR) -2:47,8.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 31 závodů): 1. Kallaová 570, 2. Wengová 446, 3. Hagaová 435, 4. Östbergová 432, 5. Björgenová 393, 6. Nilssonová (Švéd.) 330, …42. Nováková 24.

Muži - 15 km volně:

1. Krüger (Nor.) 29:58,8, 2. Manificat (Fr.) -10,6, 3. Musgrave (Brit.) -11,5, 4. Harvey (Kan.) -14,0, 5. Usťugov (Rus.) -18,9, 6. Krogh -23,8, 7. Holund (oba Nor.) -25,9, 8. Heikkinen (Fin.) -27,3, 9. Livers (Švýc.) -35,0, 10. Klaebo (Nor.) -35,2, …58. Razým -2:12,0, 59. Knop -2:13,0, 72. Fellner (všichni ČR) -2:41,9.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 31 závodů): 1. Klaebo 652 b., 2. Bolšunov (Rus.) 402, 3. Manificat 388, 4. Sundby (Nor.) 350, 5. Harvey 314, 6. Usťugov 302, …71. Jakš (ČR) 12.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy