Novák má druhý titul z mistrovství republiky běžců na lyžích

2. 2. 2019 13:24
Michal Novák z Dukly Liberec získal v Novém Městě na Moravě titul mistra republiky v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou. V závodu žen na 5 km zvítězila Petra Hynčicová z Dukly Liberec s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před Kateřinou Razýmovou z Plzně.
Michal Novák na MČR v běhu na lyžích
Michal Novák na MČR v běhu na lyžích | Foto: SL ČR

Dvaadvacetiletý Novák po páteční výhře ve sprintu potvrdil, že je současným českým lídrem. "Navzdory únavě jsem s výsledkem spokojený. Snažil jsem se držet rovnoměrné tempo, což se mi podařilo," uvedl Novák, který byl na 3,3 km dlouhém okruhu na všech mezičasech nejrychlejší.

Krok s ním držel pouze obhájce titul Miroslav Rypl, jenž měl v cíli ztrátu 23 sekund. S touto dvojicí byl v kontaktu více než polovinu závodu ještě Petr Knop, který ale v posledním okruhu odpadl a skončil až osmý.

Mnohem dramatičtější byl závod žen. V polovině vedla Petra Nováková s náskokem tří sekund před Hynčicovou a Razýmovou, v druhém kole ale Nováková polevila a klesla na třetí místo se ztrátou 12 vteřin na vítěznou Hynčicovou.

"Zlepšení výkonnosti jsem cítila už v pátečním sprintu, kde jsem skončila druhá. Dnešní závod byl hodně vyrovnaný. Proto jsem ráda, že se mi podařilo ve druhém kole udržet těsný náskok. Titul pro mě znamená povzbuzení do dalších závodů," řekla Hynčicová.

V neděli jsou ve Vysočina Aréně na programu od 9:30 závody žen na 10 km a mužů na 15 km volnou technikou s hromadnými starty.