Norsko suverénně vyhrálo poslední závod družstev v SP skokanů

24. 3. 2018 13:31
Závod bez účasti českých skokanů zvládli nejlépe Norové před Němci a Slovinci.
Skoky na lyžích.
Skoky na lyžích. | Foto: Reuters

Planica - Norští skokané na lyžích v Planici suverénně vyhráli poslední soutěž družstev této sezony Světového poháru. Olympijští šampioni, kteří už více než tři roky v týmových leteckých závodech neprohráli, zvítězili ziskem 1620,2 bodu. Druhé Německo ztratilo 137,3 bodu, před domácími Slovinci uhájilo stříbro o 8,4 bodu.

Norský kvartet Daniel André Tande, Andreas Stjernen, Robert Johansson a Johann André Forfang předvedl ve dvou kolech z osmi pokusů šest letů přes 240 metrů.

Z ostatních týmů se přes tuto hranici dostali jen Němec Richard Freitag a suverén této sezony Kamil Stoch. Polák předvedl lety 248,5 a 244,5 metru a byl nejlepším mužem v obou kolech. Polsku to ale na stupně vítězů nestačilo a skončilo o čtyři body čtvrté.