Kučerovou čeká v SP brutální program. Přesto si věří na top10 i zlato z Univerziády

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
23. 11. 2016 14:37
Až do roku 2010 se Nikol Kučerová plně věnovala sjezdařským disciplinám, patřila do juniorské reprezentace a zúčastnila se řady mezinárodních závodů, včetně mistrovství světa dospělých a čtyř juniorských šampionátů. Pak si ale zkusila skikros, který ji natolik zaujal, že se mu začala věnovat naplno a stala se z ní česká šampionka. "Letos se chci protlačit do elitní světové desítky a zajistit si účast na svých druhých olympijských hrách,“ tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Nikol Kučerová
Nikol Kučerová | Foto: Ivana Roháčková

Jak jste spokojena s přípravou na letošní sezonu?

V červnu se ozval meniskus a v září jsem musela jít na menší operaci žil, což moji přípravu částečně ovlivnilo, ale už několik týdnů, většinou v Rakousku, trénuji naplno. Už v srpnu jsem se ve dvou termínech připravovala na sněhu ve Francii, což bylo velice užitečné. Cítím se dobře a věřím, že se to projeví i v mých výkonech.

Šest závodů Světového poháru je na programu už v prosinci. S jakými představami do nich vstoupíte?

Je to, bez nadsázky, doslova brutální program, vždyť čtyři závody jsou během dvou týdnů. Zdravotně už jsem v pořádku, takže všechny starty snad absolvuji v pohodě a dosáhnu v nich také dobrých výsledků.

Co všechno chcete v letošní předolympijské sezoně zvládnout?

Uvědomuji si, že slovo olympiáda se začíná skloňovat ve všech pádech a snad právě proto se chci plně soustředit na všechna vystoupení, která mě čekají. Nebude to snadné, což platí i na cestování. Do Švýcarska, Rakouska či Itálie sice není daleko, ale například jeden ze závodů Světového poháru je v Kanadě a navíc se ještě vydám na Univerziádu v Kazachstánu.

A s jakými výsledky byste byla spokojena?

Pokud jde o závody Světového poháru, kterých je celkem dvanáct, tak ideální by bylo každé umístění mezi deseti nejlepšími. Už jsem poznala i radost na stupních vítězů, kterou bych si znovu velice ráda zopakovala. Na mistrovství světa jsem loni skončila šestá a vůbec bych se nezlobila, kdybych dojela na nějakou vyšší příčku. A v případě Univerziády nemohu myslet na nic jiného, než na obhajobu titulu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 38 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy