Není nepřemožitelná. Ledecká vypadla na SP v Cortině v osmifinále slalomu

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 16. 12. 2017 21:02
Se Švýcarkou Julií Zoggovou prohrála česká šampionka o 39 setin sekundy.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Milan Kammermayer

Cortina d'Ampezzo - Snowboardistka Ester Ledecká poprvé v sezoně nevyhrála. V Cortině d'Ampezzo sice byla opět nejrychlejší v kvalifikaci, ale v mrazivém večerním paralelním slalomu skončila devátá, jelikož vypadla v prvním kole vyřazovací části. Porazila ji o 39 setin sekundy Švýcarka Julia Zoggová, která nakonec skončila druhá. Z výhry se radovala Rakušanka Sabine Schöffmannová.

V minulých dnech dvaadvacetiletá Ledecká po rychlém přesunu ze sjezdovek na snowboard zvítězila v italské Carezze a poté i v Cortině v obřích slalomech. "Jsem ráda, že jsem tady mohla mít dva dny skvělý výsledky, a tohle taky beru jako skvělý výsledek. Pořád je to desítka a závod jsme si užila," prohlásila Ledecká, která v paralelním slalomu nenavázala v Cortině na loňskou výhru.

Za umělého osvětlení jela v souboji s Zoggovou vyrovnaně horní část, ale od půlky začala ztrácet a už nezrychlila. "No, každý den prostě není posvícení a ve sportu to takhle je," konstatovala Ledecká krátce po vyřazení v lyžárně pod svahem. "Měla jsem dobrou kvalifikaci a tohle se stane. Do příště to snad zlepším," věřila.

Podle amerického trenéra Justina Reitera neudělala žádnou zásadní chybu. "Soupeřka hodně zariskovala a vyplatilo se jí to. Ester jela dobře," řekl Reiter. I Ledecká měla z výkonu dobrý dojem. "Jízda mi připadala, že nebyla tak špatná, ale mohla být každopádně lepší. Rozebereme to s trenérem u videa," řekla.

V závodě útočila na premiérový vítězný hattrick ve Světovém poháru. "Zcela upřímně - bylo by hezké vyhrát třikrát ve třech dnech, ale tohle je pozitivní políček. Nic nepřijde zadarmo," podotkl Reiter a dodal: "Dokonalé to nebylo, což ani není reálné očekávat. Ukazuje to, že jsme jen lidé, i Ester, i když je hodně, hodně talentovaná."

V pátek se Ledecká potýkala s únavou z náročného programu posledních týdnů. Ze čtvrtka na pátek špatně spala, ale na sobotní slalom už jí bylo lépe. "Cítila jsem se docela dobře, celý den mi bylo rozhodně líp než v pátek," konstatovala.

Ledecká chodí ráda brzo spát a ráno si přispí. "Nejsem na brzké ani večerní hodiny a tělo není tak nastartovaný," řekla, ale na dobu závodu si nestěžovala. Naopak si pochvalovala atmosféru. "Večerní závody mají zvláštní kouzlo," řekla.

Ledecká po třech závodech vede průběžné pořadí paralelních disciplín v SP o 470 bodů před Schöffmannovou. Další dva závody se pojedou 5. a 6. ledna v Lackenhofu.

Mezi muži byl v Cortině nejlepší domácí Roland Fischnaller před dalším Italem Edwinem Corattim. Český jezdec Viktor Brůžek po pádu nedokončil kvalifikaci.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

Další zprávy