Nemůžu tomu uvěřit, reagoval Novák na prohlášení Erbanové. Já ji rozhodit nemohl

Sport Sport
28. 8. 2018 15:44
Rychlobruslařský trenér Petr Novák reagoval prostřednictvím své agentury na včerejší oznámení Karolíny Erbanové, která emotivně ukončila kariéru. Důvodem mělo být útočné a manipulativní jednání Nováka. Ten však ve svém prohlášení tato nařčení odmítl.
Karolína Erbanová skončila jen pár měsíců po zisku olympijského bronzu.
Karolína Erbanová skončila jen pár měsíců po zisku olympijského bronzu. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Trenér Petr Novák se v úterý ohradil proti tvrzením rychlobruslařky Karolíny Erbanové. Ta ho o den dříve obvinila z útočného a manipulativního jednání a současně oznámila, že kvůli napjatým vztahům v reprezentačním týmu, který Novák vede, ukončuje kariéru.

"Po přečtení celého vyjádření Karolíny a zjišťování informací od svazu nemohu uvěřit celé situaci a daným důvodům. Něco ji asi rozhodilo, ale těžko jsem to mohl být já," uvedl Novák v prohlášení, které novinářům rozeslala agentura Sport Invest.

Trenér Martiny Sáblíkové prý s Erbanovou mluvil naposledy během závodu Světového poháru v Minsku před půl rokem a od té doby s ní komunikoval už jen prostřednictvím svazu, což dokumentoval emailem, který rozeslal společně se svým prohlášením. "Veškerou komunikaci však zajišťovali lidé ze svazu, viz přiložený email. I proto jsem překvapený, co jsem se teď dočetl."

Erbanová ve svém pondělním prohlášení mimo jiné uvedla, že už nadále není  "připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům."

Tato tvrzení Erbanové o zákulisních manipulacích a osobních útocích dnes Novák odmítl komentovat. "Její slova o ponižování jsou velmi silná, na osobní útoky nebudu reagovat. Pro české rychlobruslení je její konec každopádně ztráta," dodal trenér.

Celé prohlášení Karolíny Erbanové si můžete přečíst zde:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy