Nemocný Jakš vynechá Světový pohár v Lillehammeru

ČTK ČTK
1. 12. 2017 17:22
Běžec na lyžích Martin Jakš vynechá víkendové závody Světového poháru v Lillehammeru. Nejlepší český reprezentant současnosti je nachlazený. "Domluvili jsme se, že o víkendu nebude startovat. Je důležité, aby se co nejdříve uzdravil a byl schopný závodit další týden v Davosu," uvedl na svazovém webu šéftrenér reprezentace Fin Ilkka Jarva. Jakš jako jediný z českých běžců bodoval v úvodním dílu SP minulý víkend v Ruce. Na volné patnáctce dosáhl dvacátého času a získal 11 bodů. Oba závody v Norsku poběží Karolína Grohová, Kateřina Janatová a Michal Novák. Ve sprintu se s ním představí Jan Bartoň a Luděk Šeller a v nedělním skiatlonu Petr Knop a Adam Fellner.
Martin Jakš.
Martin Jakš. | Foto: Milan Kammermayer
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy