Němky navázaly na mužské kolegy a vyhrály premiéru skoků ženských družstev na MS

26. 2. 2019 18:23
Německé skokanky na lyžích vyhrály na mistrovství světa v Seefeldu premiéru soutěže družstev, další medaile získaly týmy Rakouska a Norska. České reprezentantky skončily deváté a do druhého kola nepostoupily.
Katharina Althausová byla v Seefeldu součástí zlatého německého družstva.
Katharina Althausová byla v Seefeldu součástí zlatého německého družstva. | Foto: Reuters

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová navázaly na nedělní zlato svých reprezentačních kolegů. Rakouskou čtveřici předčily o 18,6 bodu, bronzové Norky s vedoucí ženou Světového poháru Maren Lundbyovou o 22.

Pokračuje tak souboj Německa a Norska o nejúspěšnější výpravu šampionátu. Po 12 disciplínách vedou norští lyžaři na zlaté medaile 6:5, zbývající triumf má na kontě Švédsko.

Marta Křepelková, Štěpánka Ptáčková, Karolína Indráčková a Zdeňka Pešatová skákaly jen v prvním kole. Od nejlepší osmičky dělilo české kvarteto 32 bodů, za ním zůstaly ještě týmy USA a Kazachstánu.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu (Rakousko):

Skoky:

Ženy - družstva: 1. Německo (Seyfarthová, Straubová, Vogtová, Althausová) 898,9, 2. Rakousko (Pinkelnigová, Seifriedsbergerová, Hölzlová, Iraschková-Stolzová) 880,3, 3. Norsko (Strömová, Braatenová, Opsethová, Lundbyová) 876,9, 4. Slovinsko 828,1, 5. Rusko 820,3, 6. Japonsko 806,1, 7. Francie 718,1, 8. Itálie 690,5, 9. ČR (Křepelková, Ptáčková, Indráčková, Pešatová) 326,6 - vyřazena v 1. kole.