Německý sdruženář Riessle vyhrál závod SP v Trondheimu

14. 3. 2018 17:13
Jan Vytrval, který dnes jako jediný z českých reprezentantů nastoupil, obsadil 43. místo
Fabian Riessle
Fabian Riessle | Foto: Reuters

Trondheim - Německý sdruženář Fabian Riessle vyhrál po těsném doběhu závod Světového poháru v Trondheimu a připsal si druhé vítězství v sezoně. V závěrečném sprintu porazil domácího Jarla Magnuse Riibera a Fina Eera Hirvonena a pojistil si třetí místo v průběžném pořadí seriálu.

Vedení v hodnocení seriálu si čtyři závody před koncem sezony upevnil Akito Watabe. Japonec figuroval po skokanské části na pátém místě a stejná příčka mu patřila i po běhu na 10 km. Jeho nejbližší pronásledovatel Jan Schmid z Norska skončil patnáctý a v pořadí SP ztrácí 178 bodů.

Jan Vytrval, který dnes jako jediný z českých reprezentantů nastoupil, obsadil 43. místo. Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka do závodu nepustily zdravotní problémy.

Riessle vybíhal do běžecké části z desátého místa a na Riibera, který byl na můstku druhý, ztrácel 46 sekund. Ještě o dalších šest sekund více musel na trati stahovat Hirvonen, na posledním kilometru se ale sjeli dohromady a soupeři jejich tempu nestačili.

Olympijský vítěz Eric Frenzel dnes v Trondheimu na úterní vítězství nenavázal. Po skokanské části byl kvůli nevyhovující kombinéze diskvalifikován.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko):

1. Riessle (Něm.) 24:50,0, 2. J. M. Riiber (Nor.) -1,2, 3. Hirvonen (Fin.) -1,8, 4. Krog (Nor.) -11,1, 5. A. Watabe (Jap.) -11,7, 6. Denifl (Rak.) -16,9, 7. Fletcher (USA) -19,7, 8. Seidl (Rak.) -23,2, 9. Kircheisen (Něm.) -32,8, 10. Jamamoto (Jap.) -33,4, …43. Vytrval (ČR) -4:31,8.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 23 závodů): 1. A. Watabe 1175, 2. Schmid (Nor.) 997, 3. Riessle 791, 4. Rydzek (Něm.) 706, 5. Graabak (Nor.) 661, 6. Hirvonen 603, …27. Portyk 166, 53. Dvořák (oba ČR) 18.