Na SP v Lillehammeru se z českých skokanů kvalifikoval pouze Koudelka

12. 3. 2018 18:57
Skokan na lyžích Roman Koudelka postoupil v Lillehammeru z kvalifikace do závodu Světového poháru.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Dukla Praha

Lillehammer - Pouze Roman Koudelka bude reprezentovat český skok na lyžích v úterním závodu Světového poháru v Lillehammeru. Čestmír Kožíšek dnešní kvalifikaci v Norsku těsně nezvládl, od postupu ho dělily dvě desetiny bodu.

Oba čeští reprezentanti skočili 120 metrů, na postup to ale stačilo jen Koudelkovi. Ziskem 108,8 bodu obsadil 42. místo. Kožíšek nedostal žádnou kompenzaci za vítr, naopak měl menší odpočet a skončil na prvním nepostupovém místě.

Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedl lídr průběžného pořadí SP Kamil Stoch. Polský reprezentant skočil 139,5 metru a vyhrál o téměř 17 bodů před krajanem Davidem Kubackým. Třetí byl Nor Robert Johansson.