Na můstku v Trondheimu zvládli kvalifikaci všichni tři Češi

13. 3. 2019 19:11
Všichni tři Češi zvládli v Trondheimu kvalifikaci na poslední skokanský závod sezony Světového poháru. Ve čtvrtek se představí Roman Koudelka, který v každém z 24 dílů zatím bodoval a v průběžném pořadí seriálu je dvanáctý, Viktor Polášek i Čestmír Kožíšek.
Roman Koudelka na Turné čtyř můstků 2018/2019
Roman Koudelka na Turné čtyř můstků 2018/2019 | Foto: ČTK

Nejlépe si v kvalifikaci vedl Rakušan Stefan Kraft. Vítěz úterního závodu v Lillehammeru předvedl 135,5 metru a už jistého celkového šampiona seriálu Rjoja Kobajašiho z Japonska porazil o 11,4 bodu. Třetí byl Polák Dawid Kubacki.

Koudelka obsadil 31. místo výkonem 119,5 metru, Polášek byl osmatřicátý se 117 metry a Kožíšek figuruje na 47. příčce (113,5 m). Novým lídrem desetidenní severské minisérie Raw Air je Kraft, jenž převzal vedení od Nora Roberta Johanssona. Ten byl dnes osmý.

Po trondheimském závodu jsou v kalendáři SP ještě tři podniky v letech na lyžích, a to ve Vikersundu a Planici. Ve Vikersundu v neděli skončí série Raw Air, jejíž vítěz inkasuje prémii 60.000 eur.