Na hry v Pekingu odletí i patnáctiletá skokanka Indráčková

ČTK ČTK
19. 1. 2022 17:32
Do české nominace na zimní olympijské hry v Pekingu přibyli na základě přerozdělení míst Mezinárodní lyžařskou federací běžec na lyžích Ondřej Černý a skokanka Anežka Indráčková. Ta bude v 15 letech nejmladší členkou výpravy.
Anežka Indráčková
Anežka Indráčková | Foto: ČTK

U běžkyň naopak došlo k zúžení týmu o dvě místa, takže sportovců zůstává 112, nejvíce v historii zimních olympiád.

Indráčková doplní v nominaci skokanek o devět let starší sestru Karolínu a sedmnáctiletou Kláru Ulrichovou, jíž dosud patřil primát benjamínka výpravy.

"Olympiáda je snem každého sportovce. Ještě před pár týdny jsem držela palce ségře, aby jí nominace vyšla. Ani ve snu mne nenapadlo, že do Pekingu s ní i s Klárkou Ulrichovou poletím také. Samozřejmě, je to obrovská motivace do dalších let," uvedla v tiskové zprávě svazu Indráčková, která v úterý ovládla mistrovství republiky.

K navýšení kvóty o jedno místo došlo také u mužské běžecké reprezentace. K pětici Michal Novák, Jan Pechoušek, Adam Fellner, Luděk Šeller a Petr Knop přibyl dvaadvacetiletý Ondřej Černý. Naopak u žen došlo k zúžení nominace, do Pekingu se finálně vydá pětice Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Petra Hynčicová, Petra Nováková a Zuzana Holíková. Z původní nominace vypadly Barbora Antošová se Sandrou Schützovou.

"V první fázi nominace jsme využili možnosti obsadit všechna místa s tím, že o pěti závodnicích jsme byli stoprocentně rozhodnutí a zbylá dvě místa jsme stále řešili," řekl ředitel úseku běžeckých disciplín Štěpán Kaliba. "S finálním složením týmu pro Peking jsme spokojeni. Chtěli jsme o jedno místo navíc pro muže, což se povedlo. Ondra Černý má ambici uspět především ve sprintu," dodal.

Aktuálně je v nominaci 34 lyžařů a snowboardistů, další už s největší pravděpodobností nepřibydou. Ester Ledecká bude závodit v obou odvětvích, na předchozích OH v Pchjongčchangu získala zlato v lyžařském super-G i snowboardovém paralelním obřím slalomu. V ohrožení je účast šampionky ze Soči v snowboardcrossu Evy Samkové, jež si v prosinci zlomila oba kotníky a zotavuje se po operaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Zeman přijal v Lánech švýcarského prezidenta Cassise

Prezident Miloš Zeman po čtvrtečním jednání se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem ocenil, že se jeho země přes svou neutralitu připojila k unijním sankcím vůči Rusku. Obě země podle Zemana doufají, že konflikt na Ukrajině nebude vyřešen shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny. Státníci vyzdvihli vzájemné vztahy Česka a Švýcarska, ve kterých nejsou žádné problematické oblasti.

Zeman i Cassis připomněli, že Švýcarsko i jako neutrální země odsoudilo ruskou agresi vůči Ukrajině. "Obě strany doufají, že tento konflikt bude vyřešen nikoliv shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny," konstatoval Zeman. Švýcarsko přebírá sankce, pro které se rozhoduje Evropská unie, podotkl Cassis. Švýcarská pozice podle něj jasně ukazuje, že země stojí za západními hodnotami a má jasný postoj.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Zdeněk Rinth získal většinový podíl v oděvní firmě Kara. Plánuje s ní tržby až 400 milionů

Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty předcovidového roku 2019. Uvedl to Rinth.

Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.

Se skupinou Natland se Rinth spojil kvůli záchraně Kary, která v únoru 2021 skončila v úpadku. Před úpadkem Karu vlastnila investiční skupina C2H podnikatele Michala Mičky, který Karu od Rintha koupil v roce 2018. Řízení Kary Rinth opět převzal loni v květnu a její záchranu financoval vložením vlastních téměř 100 milionů korun. Reorganizační plán připravila investiční skupina Natland.

Kara, jejíž vznik sahá do roku 1948, pod Rinthovým vedením v polovině loňského května začala otevírat uzavřené prodejny. Nyní má v obchodních centrech 25 prodejen v Česku a sedm na Slovensku. Sklady a dílny má Kara v areálu v Trutnově - Bohuslavicích. Zaměstnává asi 160 lidí.

V rámci reorganizace, jejíž plán schválil soud loni v listopadu, se jediným vlastníkem Kary stala společnost Natland Pohledávková V. Jediným majitelem této firmy byla Natland Group. V dubnu se stal společníkem Natland Pohledávkové V. Zdeněk Rinth s podílem 80 procent. Podíl Natland Group se snížil na pětinu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy