Rusové přišli kvůli dopingu o MS bobistů a skeletonistů, MOV rozhodnutí přivítal

ČTK ČTK
14. 12. 2016 12:22
"MOV rozhodnutí IBSF vítá. Plně se shoduje s doporučeními olympijského summitu a výkonného výboru MOV," řekl agentuře SID mluvčí Mezinárodního olympijského výboru.
Šampionát skeletonistů se v Rusku konat nebude
Šampionát skeletonistů se v Rusku konat nebude | Foto: Reuters

Lausanne - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) přivítal, že Rusko přišlo o pořádání mistrovství světa v jízdě na bobech a skeletonu. Mezinárodní federace IBSF odebrala organizaci únorového šampionátu olympijskému Soči v reakci na zprávu Světové antidopingové agentury (WADA) o státem podporovanému dopingu v Rusku a podvodech při olympijských hrách v roce 2014 právě v tomto městě na pobřeží Černého moře.

"MOV rozhodnutí IBSF vítá. Plně se shoduje s doporučeními olympijského summitu a výkonného výboru MOV," řekl agentuře SID mluvčí Mezinárodního olympijského výboru.

Mezinárodní federace IBSF odhlasovala odebrání mistrovství světa Rusku v úterý. Reagovala tak na ohlášený bojkot šampionátu ze strany Lotyšska a fakt, že o neúčasti uvažovaly také Rakousko, Jižní Korea nebo americká hvězda Steven Holcomb.

"Federace se ocitla v těžké situaci. Za těchto okolností měli naši kolegové pouze možnost volby menšího zla," uvedl ruský svaz bobistů a skeletonistů, jenž odebrání MS akceptoval. "Jsme připraveni pro zachování spolupráce a jednoty v našem sportu tuto oběť přinést," napsali jeho představitelé v prohlášení.

Náhradního pořadatele mistrovství světa, jež se uskuteční 13. až 26. února, by měla IBSF určit do konce tohoto týdne. Za favority jsou považovány německé Königssee, Svatý Mořic a Lake Placid.

Šampionát je první velkou sportovní akcí, o niž Rusko přišlo poté, co vyšetřovatel WADA Richard McLaren minulý týden zveřejnil další část zprávy o dopingu v Rusku. Z něj těžilo v letech 2011 až 2015 více než tisíc sportovců. Podle deníku New York Times byl mezi nimi i olympijský vítěz ve skeletonu Alexandr Treťjakov.

 

Právě se děje

Další zprávy