20. 1. 2017 13:37
Napočtvrté má super-G Světového poháru jiného vítěze než Nora Jansruda.
Matthias Mayer.
Matthias Mayer. | Foto: Reuters

Kitzbühel - Rakouský lyžař Matthias Mayer vyhrál superobří slalom v Kitzbühelu a ukončil vítěznou sérii Nora Kjetila Jansruda, který ovládl všechna tři dosavadní super-G v sezoně. Triumfu v závodě Světového poháru se Mayer dočkal po dvou letech.

Mayer porazil o devět setin Christofa Innerhofera z Itálie a před třetím Beautem Feuzem ze Švýcarska měl náskok 0,44 sekundy. Majitel zlaté medaile ze sjezdu na olympiádě v Soči si tak připsal celkově čtvrtý vítězný závod ve Světovém poháru.

Rovněž se postaral o první rakouský triumf v super-G na slavné sjezdovce Hahnenkamm od roku 2009. "Byl to skvělý závod. Je neuvěřitelné být zrovna tady první. Vyhrát v Kitzbühelu je sen každého lyžaře," řekl Mayer v rozhovoru pro televizní stanici ORF.

Dosavadní suverén Jansrud se nevešel ani na stupně vítězů. S téměř vteřinovou ztrátou obsadil až devátou příčku. Dál ale vede pořadí disciplíny.