Ledecká dostala vrtuli, pak jí to svištělo i na lyžích. Při tréninku sjezdu byla pátá

17. 12. 2020 13:36
Po vítězství ve Světovém poháru na snowboardu je Ester Ledecká zpět na lyžích a v druhém tréninku na sjezdy ve Val d'Isere dojela pátá. Za nejrychlejší Breezy Johnsonovou z USA zaostala o 1,23 vteřiny.
Ester Ledecká při sjezdu
Ester Ledecká při sjezdu | Foto: Reuters

Ledecká v sobotu vyhrála suverénně na prkně paralelní obří slalom v italské Cortině d'Ampezzo. Pak se znovu přesunula na sjezdovky a do francouzského střediska přiletěla díky svému sponzorovi helikoptérou.

"Red Bull mi dal vrtuli. Děkuju za tenhle skvělej zážitek!" napsala pětadvacetiletá univerzálka na sociálních sítích.

V prvním tréninku se ve středu se sjezdovkou nazvanou O.K., na které dosud nikdy nezávodila, seznamovala a obsadila 44. místo. Druhý trénink už jela druhá žena hodnocení sjezdu v minulé sezoně SP o pět vteřin rychleji.

V tréninku se dařilo Američankám. První vyhrála Alice McKennisová Duranová před Johnsonovou, která byla nejrychlejší ve druhém. Ve formě se zdá být i držitelka malého glóbu za sjezd Italka Sofia Goggiaová, která skončila dvakrát třetí.

Ve Val d'Isere mají ženy před sebou první rychlostní závody sezony. Tradiční start v Lake Louise, kde loni Ledecká jeden sjezd vyhrála, se kvůli koronaviru nekonal. Superobří slalomy ve Svatém Mořici před čtrnácti dny zhatilo sněžení.

V pátek a v sobotu se shodně od 10:30 jedou sjezdy, v neděli je na pořadu od 11:00 superobří slalom.

Druhý trénink na sjezdy SP lyžařek ve Val d'Isere (Francie):

1. Johnsonová (USA) 1:45,03, 2. Puchnerová (Rak.) -0,63, 3. Goggiaová (It.) -0,93, …5. Ledecká (ČR) -1,23.